В Україні вирішили запровадити електронні трудові книжки!

В Україні вирішили запровадити електронні трудові книжки!
8380 ПЕРЕГЛЯДІВ

Ще на початку березня Президент України офіційно затвердив перехід на систему електронних трудових книжок. Тепер все залежить лише від того, на скільки швидко спеціальні служби зможуть зацифрувати всі необхідні записи. Переважна частина записів, які велися після 2004 року вже є в базі. Тож як тепер буде відбуватись фіксація робочого стажу українців?

По-перше, не варто лякатися, запевняють органи влади. Перехід буде не різким. Його планують проводити протягом 5 років. Весь цей час функціонуватимуть одразу й той, й той вид трудових книжок. Контролем вашого робочого стажу так і буде займатись Пенсійний фонд. Саме в ньому зберігатиметься уся необхідна інформація про те, як відбувається накопичення вашого досвіду. Але тепер на сайті також з’явиться ще й електронна картка, в якій зазначатиметься, все, що ви робили, починаючи з 2004 року.

Переводом цієї інформації можуть займатись, як особисто люди, так і їхні роботодавці. Це необхідно буде затверджувати вже безпосередньо на місці. Якщо ви все ж таки вирішили зробити це самостійно, то вам необхідно буде лише завантажити на електронний портал послуг Пенсійного фонду всі необхідні копії документів. Проте зауважте, що всі копії мають бути кольоровими, інакше програма не зможе розпізнати всю необхідну їй інформацію. Також не забудьте, що обов’язковою буде й хронологічна точність фото. Формат, який ви можете використовувати – jpg або .pdf. Якщо ви вирішите зробити це самостійно, то вам обов’язково потрібно буде мати електронний підпис або печатку. Якщо за вас це робитиме роботодавець, то вам варто буде надати йому персональний дозвіл на це.

Якщо хтось з українців переймається через те, що оригінал його трудової книжки залишиться у роботодавця, то в законі чітко прописано що роботодавець зобов’язаний буде вам її повернути одразу після внесення даних. Тим більш, окрім електронних книжок, також будуть заповнювати ще й паперові. А пенсія надаватиметься на основі даних про ваш стаж роботи, який зазначено в реєстрі. Якщо ви вирішите звільнитись, або вас буде звільнено, то роботодавець повинен буде вам надати копію наказу про звільнення та провести розрахунок. Також не зміниться і система, яка стосується відкладення виходу на пенсію робітників. Тож для українців не зміниться майже нічого вагомого, що стосується оформлення цього документу.

Але чому держава все ж таки вирішила перейти на систему електронних трудових книжок? У владі переконані, що така система матиме цілий ряд переваг. Адже в першу чергу звичайні книжки – це папір, який постійно необхідно купляти та виготовляти. Тож для роботодавців така система значно скоротить розміри витрат на ведення цього документу. А для населення вона також стане вагомим плюсом, адже не буде необхідності постійно шукати, куди ти подів цю маленьку книжечку. А тим паче більше ніхто не перейматиметься через те, що забруднив її, чи втратив.

За підрахунками аналітиків, такий перехід повинен заощадити приблизно 500 мільйонів гривень на рік. Також роботодавцям буде набагато легше обирати собі кваліфікованого спеціаліста, який проходив необхідну підготовку. Багато хто переймається та постійно запитує, чи немає ризику при такому переході? Але Ольга Піщулина запевнила, що перейматись причин немає. Звісно щось нове завжди нас лякає, проте в нас давно вже не видають паперові паспорти. І від цього користування ними стало не лише набагато легшим, а й оперативнішим. А про банківські картки варто згадувати? Ну коли ми останній раз просили роздрукувати наші платіжки?

Тож перейматись взагалі немає через що. А закон набере чинності 10 червня, рівно через 3 місяці після того, як його підписав Володимир Зеленський.


Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео