Українки-військові стали рівноправні з чоловіками

Українки-військові стали рівноправні з чоловіками
14300 ПЕРЕГЛЯДІВ

Українки стали рівні в правах з чоловіками в Збройних Силах України. Наразі їх можна побачити там, де важко можна було уявити жінку: армії, військові ліцеї, АТО. Сьогодні жінки розбудовують нову армію, осучаснюють військові професії в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна й нарешті ламають всі стереотипи жінки-військової.
У 2018 році Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у ЗСУ та інших військових формуваннях». Це уможливило жінок виконувати ширше коло бойових дій, наприклад, призначати їх у добові наряди. Закон надав можливість отримувати жінкам військову кар'єру на рівні з чоловіками, за винятком догляду за малолітньою дитиною. Також для жінок стали доступними всі посади в ЗСУ. Водночас жінки несуть відповідальність за обов'язки військової служби, як і чоловіки.
На військовій службі українських жінок збільшилось вдвічі. У 2013 році ця кількість становила 16 557 жінок, у 2020 - 31 757. Протягом 2014-2020 років близько 13,5 тисяч жінок брали участь в АТО та стали учасниками бойових дій. На сьогодні кількість жінок-військових досягла 56 726.
Нарешті, жінку-військову почали сприймати не як певний феномен, а кваліфікованого професіонала на військовому рівні. Жінки добровільно почали опановувати обрану спеціалізацію та втілювати свої можливості на рівні з чоловіками. Зокрема, гендерне питання в ЗСУ еволюціонує. Великим поштовхом в цьому стала практична реалізація Національного плану дій Ради Безпеки України ООН " Жінки, мир, безпека" на період 2020 року.
Міністерство оборони України серед партнерів НАТО взяла на себе відповідальність у виконанні резолюції гендерних аспектів військової служби. Відбувається забезпечення всіх алгоритмів дій відповідно до Національного плану. Зокрема, мовиться про перспективу кар'єрного зростання жінок-військових щодо рівня освіти, досвіду, практичних навичок службової діяльності.
Наразі уряд України створює всі комфортні умови для служби українок. Вже виділено державні кошти на забезпечення санітарно-гігієнічних потреб для 120 військових об'єктів. Військові ліцеї також мають потрібні умови, за яких жінки можуть навчатися, працювати за фахом та будувати кар'єрний ріст.
Однак, згідно з законодавством, певні переваги жінок є, а чоловіки перебувають в дискримінаційних нормах. Жінки та чоловіки проходять службу в одному місці, отримують однакову заробітну плату, мають схожі посади та дітей віком до 14 років. Проте, коли мова йде про відрядження, жінка-військова може відмовитися від виїзду за межі службової частини, обґрунтувавши це тим, що виховує дитину до 14 років. Чоловік не може діяти так, як жінка. Додамо, що чоловік-військовий може взяти відпустку лише, коли дитині виповниться три роки. Також тільки жінка-військова може піти в декрет в певний період, тоді як чоловік може здійснити це у випадку мирного часу.
Наразі в державі створюють дитячі заклади, де можна залишити новонароджену дитину на період служби матері, звільнивши її на цей час від материнських потреб. Ба більше, заклад бере на себе відповідальність та турботу за дитину. Водночас в США вже існують такі заклади. Жінка, народивши дитину, може залишити її вже після двох-трьох тижнів з моменту пологів.
Крім того, уряд України повинен не тільки закликати жінок йти на службу, а й забезпечувати всі нагальні для цього умови. Зокрема, мають бути врегульовані правові рішення й надані певні ресурси.
Жінки ставатимуть фахівцями у військовій сфері лише за умов підтримки Збройних сил України функцій материнства та надання реальних гарантій у виконанні військових обов'язків.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео