Не менше 200 метрів: суд заборонив дочці-кривдниці наближатися до матері

Не менше 200 метрів: суд заборонив дочці-кривдниці наближатися до матері
10623 ПЕРЕГЛЯДІВ

Домашнє насильство – проблема, з якою не легко ділитися з оточуючими, тим паче просити про допомогу чи звертатися до правоохоронних органів, адже кривдником може бути найрідніша людина. Однак замовчування лише ускладнює ситуацію, з кожним разом кривдник поводитиме себе все гірше і наслідки мовчання можуть бути занадто дорогі.
«Не відчуваю себе в безпеці навіть у власному домі, а присутність поруч доньки лякає, адже це означає образи, погрози та фізичне насильство», - так розпочала свою історію жінка, яка звернулась до юристів системи БПД Миколаївщини за допомогою в отриманні обмежувального припису відносно доньки-кривдниці.
Як розповіла клієнтка, вона тривалий час потерпала від домашнього насильства зі сторони доньки. Образи, крики, погрози і, навіть, побиття – це стало буденністю. Вона довго терпіла таке відношення до себе, однак з кожним разом все ставало гірше і дії кривдниці вже змушували викликати поліцію, щоб захистити своє життя. Поліцейські складали протоколи про адміністративні правопорушення щодо вчинення домашнього насильства в сім`ї, крім цього було винесено терміновий заборонний припис із забороною в будь-який спосіб контактувати з постраждалою. Однак донька все одно не залишала мати у спокої, постійно погрожувала їй, через що остання не мала змоги спокійно знаходитися в себе вдома.
Вивчивши ситуацію в.о. начальника Очаківського бюро правової допомоги Лілія Таворська роз’яснила правові варіанти як діяти у вказаній ситуації та склала до суду заяву про видачу обмежувального припису.
За результатом розгляду справи суд прийняв рішення про видачу обмежувального припису строком на шість місяців, яким визначено заходи тимчасового обмеження прав кривдника, а саме: заборонено наближатися до місця проживання постраждалої ближче ніж на 200 метрів та у будь-який спосіб контактувати з нею, особисто чи через інших осіб.

Детальніше з рішенням суду можна ознайомитись за посиланням https://bit.ly/3qOjJ7a

Що таке обмежувальний припис та як його отримати розповідає в.о. начальника Очаківського бюро правової допомоги Лілія Таворська

Обмежувальний припис стосовно кривдника є одним зі спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству, який спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи. Він передбачає тимчасове обмеження прав кривдника або покладання на нього обов’язків.
Обмежувальний припис передбачає для кривдника:
- заборону перебувати у в місці спільного проживання (перебування);
- усунення перешкод у користування майном потерпілою особою;
- обмеження спілкування з постраждалою дитиною;
- заборону наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць відвідування постраждалої особи;
- заборону особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, переслідувати її, спілкуватися з нею;
- заборону вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою.
Строк дії обмежувального припису?
Обмежувальний припис підлягає негайному виконанню та видається на строк від одного до шести місяців, а також може бути продовжений судом на строк не більше шести місяців
Порядок отримання обмежувального припису?
Рішення про видачу обмежувального припису приймається судом за місцем проживання (перебування) особи, яка постраждала від домашнього насильства.
Право звернутися до суду із заявою про видачу обмежувального припису стосовно кривдника мають:
1) постраждала особа або її представник;
2) у разі вчинення домашнього насильства стосовно дитини - батьки або інші законні представники дитини, родичі дитини (баба, дід, повнолітні брат, сестра), мачуха або вітчим дитини, а також орган опіки та піклування;
3) у разі вчинення домашнього насильства стосовно недієздатної особи - опікун, орган опіки та піклування.
Справа про видачу судового наказу розглядається не пізніше 72 годин після надходження заяви до суду.
Судові витрати у справах про видачу обмежувального припису не сплачуються.
Чи є відповідальність за невиконання заходів передбачених обмежувальним приписом?
Умисне невиконання обмежувальних приписів особою, щодо якої такі заходи застосовані судом, караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до двох років. Така санкція передбачена статтею 3901 Кримінального кодексу України.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео