Проєкт закону про адміністративну процедуру – крок назустріч громадянам

Проєкт закону про адміністративну процедуру – крок назустріч громадянам
8874 ПЕРЕГЛЯДІВ

Керівник Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Кирило Міненко прокоментував проєкт закону про адміністративну процедуру.

Україна вже понад 20 років йде до ухвалення закону про адміністративну процедуру. До цього часу не існує чіткого юридичного механізму, який регулював би відносини органів влади з громадянами. Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав рішення про впровадження єдиних, прозорих та зрозумілих правил взаємодії між державою – проєкт закону про адміністративну процедуру та рекомендував його до прийняття у другому читанні. Також законопроект отримав схвальний висновок від Програми підтримки вдосконалення врядування та менеджменту (SIGMA) як такий, що відповідає принципам державного управління та є всеохопним, добре структурованим та збалансованим із точки зору рівня деталізації. Законопроект містить ґрунтовний набір основних принципів, які мають спрямовувати адміністративні процедури в усіх сферах.

Цей законопроект – єдині чіткі та зрозумілі правила дій при прийнятті рішення органу влади про права та обов’язки фізичних та юридичних осіб. Адже взаємовідносини громадян з держорганами мають бути зрозумілими та передбачуваними. Україна повинна нарешті гармонізувати своє законодавство з європейським правовим простором. І не лише, щоб виконати свої зобов’язання перед західними партнерами, але й заради захисту передусім своїх громадян, які щодня стикаються з послугами від держави.

Одне з ключових місць у комплексному розумінні суті адміністративної процедури посідають принципи, за якими вона здійснюється – верховенства права, рівності перед законом, обґрунтованості та визначеності, неупередженості адміністративного органу тощо. Ці принципи були наповнені конкретними правовими механізмами та зведені в єдиний закон, спростивши таким чином сприйняття правил гри для всіх учасників адміністративної процедури.

Що передбачає законопроект?

Цим проєктом закону визначено суб’єктний склад адміністративного провадження, правовий статус адміністративного органу, склад та правовий статус учасників адміністративного провадження та осіб, які сприяють розгляду адміністративної справи.

Крім того, проєктом закону встановлюється:

• Об’єднання державних послуг за життєвими подіями.

• Оформлення результатів надання адмінпослуг у машинозчитуваному форматі.

• Отримання не лише результату послуги, але й інформації про способи, строки та порядок оскарження.

• Спрощення процесу замовлення та оскарження державних послуг.

• Визначення суб’єктом розгляду скарги адміністративний орган вищого рівня, а також комісію, утворену адміністративним органом для розгляду скарг.

• Розроблення порядку відкликання або визнання акта недійсним.

• Надання можливості перегляду адміністративного акта за нововиявленими обставинами.

• Розроблення порядку виконання адміністративного акта, порядку обчислення строків в адміністративному провадженні та встановлення строків вирішення (перегляду) справи.

Важливим є і те, що закон про адміністративну процедуру є фундаментом для діджиталізації. Усе це заради того, аби людям було зручно і взаємодія з органами державної влади не викликала стресу. І, що не менш важливо, коштувала б платникам податків зрозумілих та помірних грошей.

Законопроект про адміністративну процедуру у першому читанні підтримали 290 народних депутатів. Сподіваюся, що депутати підтримають цей законопроект і в другому читанні, бо якими б не були погляди, у чому б вони не різнилися – порядок та єдині правила потрібні всім.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео