Невитребувані паї: на Миколаївщині розповіли про поняття та порядок витребування земельних ділянок

Невитребувані паї: на Миколаївщині розповіли про поняття та порядок витребування земельних ділянок
18795 ПЕРЕГЛЯДІВ

Невитребувані паї: поняття, порядок витребування та розпорядження – на таку тему говорили під час вебінару в Регіональному центрі з надання БВПД у Миколаївській області. Допомагав розібратися в тонкощах земельного законодавства адвокат Руслан Пересунько.
Як відзначив спікер, ще у 90-х роках Указом Президента України було прийнято рішення провести розпаювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і кооперативам шляхом визначення розміру земельної частки в колективній власності кожного члена сільськогосподарського підприємства без виділення земельних ділянок в натурі (на місцевості). Таким чином кожному члену такого підприємства було передано у власність умовну земельну ділянку, цей факт підтверджувався відповідним сертифікатом. В переважній більшості громадяни вважали, що на цьому процес оформлення права власності завершений, однак для завершення процедури приватизації потрібно було зробити ще один крок, а саме виділення в натурі на місцевості земельної частки (паю). Відтак через правову необізнаність досить велика кількість громадян не витребували свої земельні паї, не виділили їх в натурі та згідно з чинним законодавством не мають права ними користуватись.
«Важливим моментом є ще й те, що законодавець обмежив строки, протягом яких можна оформити право власності на невитребувану земельну ділянку. Так, у випадку, якщо до 1 січня 2025 року власник або його спадкоємець не оформить відповідне право власності, він вважатиметься таким, що відмовився від одержання земельної ділянки», - зазначив адвокат.
Тож, протягом вебінару спікер вернув увагу на те, що необхідно зробити, щоб не втратити своє право на власність. Зокрема, зазначив, що в першу чергу потрібно отримати рішення про надання дозволу на розробку документації із землеустрою. У випадку, якщо земельна ділянка знаходиться в межах населеного пункту, таке рішення приймається органом місцевого самоврядування. Якщо ж земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту, рішення приймає державний орган — обласне управління Держгеокадастру України. Далі необхідно:
• виготовити документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
• затвердити документації із землеустрою рішенням відповідної ради, об’єднаної територіальної громади чи органу Держгеокадастру, що приймали рішення про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою.
• зареєструвати право власності на земельну ділянку у суб’єкта державної реєстрації прав або нотаріуса та отримати інформаційну довідку з реєстру речових прав на нерухоме майно.

Детальніше про процедуру витребування дивіться за посиланням https://bit.ly/3lP2zV5.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео