Як пандемія змінила систему звичного нам навчання?

Як пандемія змінила систему звичного нам навчання?
7527 ПЕРЕГЛЯДІВ

Пандемія вдарила не тільки по економіці України, а й по освітній частині. Діти більшість матеріалу під час карантину проходять дома за допомогою онлайн зав’язку з вчителями. Рівень освіти майбутнього покоління буде напряму впливати на економічне становище країни та її зайнятість. Краще освічені люди мають більшу зарплату, активніше залучені до політичних та соціальних подій, й загалом мають кращу якість життя.

В Україні освіту здобувають зазвичай в публічних закладах навчання, але з початком пандемії система була вимушена змінюватись. Стаття 53 Конституції України та Закон України «Про освіту» передбачає надання освіти усім, незалежно від місця проживання, умов, стану здоров’я дитина повинна отримати доступ до знань й навчатися. У квітні 2020 року вже 193 країни позакривали майже усі школи, в яких налічується 90% населення учнів та студентів. В Україні дійшли висновку закрити більшу частину навчальних закладів вже 12 березня 2020 року після першої жертви від коронавірусу. Спочатку закривали навчальні заклади на деякий час, але завершення навчального року відбулося у дистанційному режимі. МОН попри карантин рекомендував завершити навчальний рік як завжди до 1 липня, але учням дев’ятих класів вирішили скасувати ДПА. Учням 11 класів, які мали здавати ЗНО могли зарахувати отримані бали за незалежне оцінювання як і за ДПА. ЗНО відбулося з новими карантинними обмеження, а пробне оцінювання у 2020 році скасовували взагалі.

Згодом міста були розподілені на епідеміологічні зони, тому відповідальність того чи йти школам на дистанційне навчання лягала на місцеву владу. У зелених зонах влада вирішила залишити навчання без змін, а в червоних усі до одного навчалися дома. Були випадки, коли у школі один учень або вчитель захворіли на ковід й на двотижневий карантин йшла уся школа. Можна помітити відмінність у тактиці влади взимку й восени. На початку, коли хворих була менша кількість, то влада одразу закрила усі школи, садки та університети. Натомість восени, коли був помітний пік зараження переведення на дистанційне навчання відтягувалося до останнього.

МОН у березні надіслало до шкіл листа, де дозволялося педагогічній раді прийняти рішення самостійно чи йти на дистанційне навчання. Однак, не дало алгоритм дій для викладачів, які зіштовхнулися з повноцінно дистанційним форматом навчання вперше. Навчальний рік 2020-2021 розпочався з рекомендацій МОН про дотримання санітарних й карантинних умов. Перед навчальним роком було рекомендовано практичні проводити очно, а теоретичну частину вичитувати дистанційно. Й тільки 16 жовтня після скарг багатьох батьків на дистанційне навчання були випущенні МОН рекомендації щодо проведення дистанційних уроків. Був упущений майже місяць навчання у дітей. Викладачі й нині потребують роз’яснень, тому що кожна вікова категорія й предмет має свої нюанси.

Протягом першого карантину місцевим бюджетом забезпечували школи засобами власної безпеки, але конкретну суму МОН не називали. Було пораховано приблизну суму, яка потрібна лише на щоденні маски для вчителів – це понад 10 мільйонів гривень. Батьки дітей відправляли в школу з масками за свій рахунок. На засоби для протидії з інфекцією в школах коштів з коронавірусного бюджету не виділялося й МОН їх не просило, а натомість кошти на додаткові витрати були взяті з освітньої субвенції. У розпорядженні бюджету на 2021 рік було виділено 1 млрд гривень на боротьбу з коронавірусом в освітніх закладах. Опитувані учні кажуть, що частіше вчитель скидав параграфи на самостійне опрацювання, ніж проводили онлайн зустрічі.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео