Присвоєння призвища, імені та по батькові дитині

Присвоєння призвища, імені та по батькові дитині
44714 ПЕРЕГЛЯДІВ

Визначитись з іменем для малюка чи не найбільш відповідальна справа.

Якщо у Вас є кілька милозвучних варіантів імен, закон дозволяє присвоювати подвійні імена.
Як присвоїти такі імена та обрати по-батькові, якщо у батька дитини подвійне імя? Яке прізвище матиме дитина, якщо у батьків вони різні? Та чи не створить це труднощів для Вас у майбутньому?

РОЗПОВІДАЄМО:

Ім'я громадянина України складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої він належить.

Для державної реєстрації народження дитини та присвоєння їй імені необхідно звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану або ж скористатися сервісом «єМалятко».

Прізвище, ім’я, по батькові дитини зазначаються у заяві про державну реєстрацію народження.

Дитина завжди матиме прізвище батьків. Якщо у тата і мами різні прізвища, за їхньою згодою дитині присвоюється прізвище одного з них або ж подвійне прізвище, утворене шляхом з'єднання їхніх прізвищ.

У заяві про державну реєстрацію народження батькам необхідно самостійно визначити, яке прізвище буде першим.

Подвійне прізвище завжди записується через дефіс (Антонов-Овсієнко).

Ім’я дитини визначається за згодою батьків.

Дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати і (або) батько.

Подвійне ім’я завжди записується через дефіс (для прикладу, Алла-Вікторія, Маргарита-Марія).

По батькові дитини утворюється від імені батька.

Якщо у тата подвійне ім'я, то по батькові дитині присвоюється за одним з них на вибір батьків.

По батькові може утворюватися згідно національних традицій або не присвоюватися взагалі лише якщо мама і (або) батько дитини є представниками національних меншин.

Спір між батьками щодо прізвища та імені дитини може бути вирішено органом опіки та піклування або судом.

Якщо заяву подає одинока мама - інформація про батька дитини записується за наданою нею інформацією. Прізвище у дитини буде таке ж як у мами, ім'я визначається мамою самостійно, а по батькові утворюватиметься від імені чоловіка, якого мама вказує батьком.

У різних країнах особисті імена утворювалися по-різному. Німці та більшість народів Швеції, Англії носять подвійне ім'я, що складається з особистого і родового. Наприклад, шотландське Макдональд означає «син Дональда», ірландське О'Кейсі — означає «син Кейсі».

Болгари, поляки, чехи майже не називають одне одного по батькові. Вони називають одне одного тільки на ім'я і прізвище.

А у представників малих народів Півночі усього одне ім'я, воно є і прізвищем, і особистим ім'ям людини.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео