Арешт коштів як спосіб примусового виконання судового рішення

Арешт коштів як спосіб примусового виконання судового рішення
49587 ПЕРЕГЛЯДІВ

Левова частка роботи Міністерства юстиції України припадає саме на примусове виконання судових рішень, забезпечуючи справедливість та дотримання прав громадян. Завдяки заходам, що передбачені Законом України «Про виконавче провадження», а також завданням, які окреслює Мін’юст, державні виконавці Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) на завершальному етапі судового провадження повертають довіру громадян в неупереджене та об’єктивне розв’язання спору. Про це розповіла очільниця Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Ірина СВИСТУН у своєму блозі.

Домогтися бажаного результату та змусити несвідомих громадян вчинити дії, визначені судовим рішенням, допомагають примусові заходи, зокрема арешт банківських рахунків.

Важливо розуміти, що на момент накладення арешту на кошти виконавець не завжди володіє інформацією щодо сум та рахунків, на які законодавством заборонено звертати стягнення. Разом з цим, існує процедура зняття арешту з таких коштів. Зокрема, Законом передбачено, що якщо від банку надійшли документи, які підтверджують, що на кошти на цьому рахунку боржника заборонено звертати стягнення, – виконавець зобов’язаний зняти арешт з цих коштів не пізніше наступного робочого дня з дня надходження відповідних документів.

Також слід зазначити, що іншими підставами для зняття виконавцем арешту з усього майна (коштів) боржника або його частини є:

– отримання виконавцем документального підтвердження, що рахунок боржника має спеціальний режим використання та/або звернення стягнення на такі кошти заборонено законом;

– надходження на рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця суми коштів, стягнених з боржника (у тому числі від реалізації майна боржника), необхідної для задоволення вимог усіх стягувачів, стягнення виконавчого збору, витрат виконавчого провадження та штрафів, накладених на боржника;

– отримання виконавцем документів, що підтверджують повний розрахунок за придбане майно на електронних торгах;

– наявність письмового висновку експерта, суб’єкта оцінювальної діяльності – суб’єкта господарювання щодо неможливості чи недоцільності реалізації арештованого майна боржника у зв’язку зі значним ступенем його зношення, пошкодженням;

– відсутність протягом 10 робочих днів з дня отримання повідомлення виконавця письмової заяви стягувача про його бажання залишити за собою нереалізоване майно;

– отримання виконавцем судового рішення про скасування заходів забезпечення позову;

– погашення заборгованості зі сплати періодичних платежів, якщо виконання рішення може бути забезпечено в інший спосіб, ніж звернення стягнення на майно боржника;

– отримання виконавцем документального підтвердження наявності на одному чи кількох рахунках боржника коштів, достатніх для виконання рішення про забезпечення позову;

– підстави, передбачені пунктом 1-2 розділу XIII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону «Про виконавче провадження».

У всіх інших випадках арешт може бути знятий за рішенням суду.

Куди боржникові звертатися у таких випадках та які документи надавати?

Виконавці при накладенні арешту у постанові зазначають такі виключення, як накладення арешту, окрім коштів, що містяться на рахунках, накладення арешту та/або звернення стягнення на які заборонено Законом.

В разі надходження від банків інформації, що на кошти, які знаходяться на рахунку, заборонено звертати стягнення згідно із Законом, виконавці самостійно вживають заходів щодо зняття арешту з таких коштів.

З метою запобігання накладенню арешту на кошти, мешканцям Полтавщини, Сумщини та Чернігівщини, що мають грошові зобов’язання або ж заборгованість, радимо не зволікати, сплатити борг та звернутися до фахівців юстиції, перевіривши хід виконавчого провадження. Актуальні адреси та номери телефонів відділів державної виконавчої служби можна знайти за посиланням на сайті Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) – https://www.sumyjust.gov.ua/terytorial-ni-pidrozdily/viddily-derzhavnoyi-vykonavchoyi-sluzhby/

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео