Як встановити факт перебування у трудових відносинах для призначення гідної пенсії?

Як встановити факт перебування у трудових відносинах для призначення гідної пенсії?
58113 ПЕРЕГЛЯДІВ

Уявіть, що Ви все своє життя пропрацювали на різних підприємствах і ось, нарешті, довгоочікувана пенсія чи довгострокова оплачувана «відпустка». Ви звертаєтесь до Управління Пенсійного фонду, Вам призначається гідне пенсійне забезпечення і розпочинається безтурботне життя, сповнене нових вражень та позитивних емоцій. Саме таким повинно було бути життя пані Людмили, яка досягла пенсійного віку і звернулась за призначенням пенсії.

 

На превеликий жаль, жінка зіткнулась з суворою реальністю, рішенням Бердянського об’єднаного управління пенсійного фонду України в Запорізькій області було відмовлено у призначенні пенсії за віком з посилання на недостовірність страхового стажу. Як виявилось у трудовій книжці пані Людмили міститься запис про період роботи в Мир-Баширській Зонально Опитній Станції, у місті Тертер, республіка Азербайджан з порушенням Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників. Простими словами, у трудовій книжці жінки містяться виправлення, які належним чином не завірені.


«Оскільки записи у трудовій книжці беруться до уваги при призначенні пенсії, здійсненні виплат за вислугу років, а також при призначенні інших «трудових» пільг, всі відомості повинні бути зазначені коректно, без виправлень та обов’язково відповідати оригіналам наказів або розпорядженням підприємства. Якщо проаналізувати статистику звернень до Бердянського центру правової допомоги за останні роки, можна прийти до висновку що з подібною проблемою, стикається велика кількість новоспечених пенсіонерів» - зазначає головний спеціаліст відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Вікторія Донцова.


У разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення, а також про відомостей про нагородження та заохочення тощо, виправлення вносяться власником або уповноваженим ним органом, де було зроблено відповідний запис. При цьому новий працедавець зобов’язаний лише посприяти працівнику у вирішенні проблеми, що склалась.

Якщо ж підприємство, яке зробило неправильний або неточний запис, ліквідоване, відповідний запис робиться правонаступником і засвідчується печаткою, а в разі його відсутності - вищестоящою організацією, якій було підпорядковане підприємство. В інших випадках необхідні записи вчиняються обласним архівом або державним архівом міста Києва.


При цьому слід пам`ятати, що роботи відповідні запити про підтвердження періодів роботи для призначення пенсії, може безпосередньо Управлення пенсійного фонду та сам працівник.
Якщо ж спроби вирішити проблему не увінчаються успіхом, доведеться звертатись до суду для встановлення факту трудових відносин.
Повертаючись до історії пані Людмили, вирішити ситуацію без звернення до суду не було можливим, адже у місті Тертер республіки Азербайджан тривають військові дії. На листи – запити Мир-Баширська ЗОС не відповідала, Державний фонд соціального захисту Азербайджанської республіки також не надавав необхідних відомостей, а поїхати до республіки Азербайджан під час проведення військового конфлікту небезпечно для життя та здоров’я.


Небайдужі знайомі порекомендували пані Людмилі звернутись за допомогою до Бердянського центру правової допомоги. Під час спілкування з жінкою фахівці центру з`ясували проблему клієнтки та роз’яснили процедуру отримання безоплатної вторинної правової допомоги.
Для представництво інтересів та складання документів процесуального характеру центром пані Людмилі було призначено адвоката Ірину Демидко.


Адвокат підготувала позовну заяву , яку було задоволено в повному обсязі
рішенням Бердянського міськрайонного суду від 14 липня 2020 року справа № 310/8452/19, таким чином було встановлено факт трудових відносин з підприємством Мир-Баширській ЗОС.


Ось такий нелегкий шлях пані Людмилі довелось пройти, щоб домогтися свого законного права на призначення гідного пенсійного забезпечення. Тому завчасно перевіряйте відомості, які міститься в ваших документах.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео