Влада обіцяє покращити пенсійну реформу: що нового пропонують українцям?

Влада обіцяє покращити пенсійну реформу: що нового пропонують українцям?
43048 ПЕРЕГЛЯДІВ

Єдиною стратегії у влади як вивести пенсійну реформу на другий рівень немає, однак є нові напрацювання. Які нові пропозиції у влади та в чому їх ризики? Вкотре адміністрація України заговорила про пенсійну реформу та її недоліки. Вже вкотре влада обіцяє збільшити виплати пенсіонерам, але за 18 років так і нічого не змінилося. У цей раз уряд повідомив, що буде виводити пенсійну реформу на другий рівень, коли нинішні працівники не тільки будуть «скидатися» грошима для пенсіонерів, а збирати й відкладати гроші для себе. Тобто, запрацює накопичувальна система.

Ще на початку квітня прем'єр-міністр Денис Шмигаль обіцяв запровадити накопичувальну систему до кінця 2021 року. Запуск цієї системи постійно відтягувався для українців. Нагадаємо, що у 2020 році її планували увести в роботу з 1 січня 2020 року. Майже не кожен новий уряд обіцяли відновити й покращити пенсійну реформу, але ніхто цього так і не зробив упродовж 18 років. Саме стільки існує закон про накопичувальну систему. Володимир Гройсман теж пробував за свій час розібратися з пенсійною реформою, але за два роки так і зміг виконати задумане.

В Україні діє солідарна пенсійна реформа. Усі працівники та роботодавці платять податки до Пенсійного фонду, які виплачують цими коштами пенсію пенсіонерам. Пенсії для теперішніх працівників будуть забезпечувати майбутні покоління. Ця система може зламати, що вже почала робити, тому що нинішнє покоління старіє, а працевлаштованих стає усе менше. Пенсійний фонд України повідомляє, що кількість пенсіонерів становить 11,3 млн, а працевлаштованих – 16 млн. З цієї кількості понад 20% влаштовані неофіційно, тобто за них податки до Пенсійного фонду не сплачуються. Робимо прорахунок, що одинадцять працевлаштованих людей забезпечують десятьох пенсіонерів. Цього недостатньо, щоб забезпечити людей хорошою пенсією. В такому разі щороку понад третину надходжень до Пенсійного фонду йде з державного бюджету, наприклад у 2021 році – 38 млрд гривень.

Українці розуміють, що пенсійна реформа знаходиться на низькому рівні, тому очікують навіть зменшення пенсійних виплат. Більшість громадян переконані, що пенсію має виплачувати держава. Однак 26% хочуть менше сплачувати податків до Пенсійного фонду, а накопичувати гроші самостійно собі на майбутнє. Зрозуміло, що солідарна пенсійна система може дати тріщину, тому потрібно забезпечити накопичувальну ланку й нарешті перейти на новий рівень. Зараз майже половина пенсіонерів отримує пенсію у розмірі 2-3 тисяч гривень, а третина живуть на ще менші кошти. ООН повідомили, що до 2050 року населення в Україні може скоротитися майже на 20% через малу народжуваність та міграцію молоді. Тим самим, пенсіонерів більшатиме, а молоді, яка мала б виплачувати податки зменшуватиметься.

Для того, щоб врегулювати ситуацію владі прийдеться збільшувати податкове навантаження. Один з інших способів – це накопичувальна система, яку буде контролювати держава. В цій ланці також є свої ризики. Питання навіть не в тому, як збирати заощадження, а як їх зберегти, щоб їх не з’їла «інфляція». Ця проблема виникає через відсутність фондового ринку в Україні. У такому разі вкладати гроші можна буде тільки в ОВДП та деякі корпоративні облігації.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео