Великдень 2021 року: як святкуватимуть українці?

Великдень 2021 року: як святкуватимуть українці?
45093 ПЕРЕГЛЯДІВ

Великдень 2021 року припадає на 2 травня. В МОЗ України ще напрацьовують деякі епідемічні обмеження на великодні свята. Минулого року українці відзначали велике християнське свято в дома. Як святкуватимуть Світле Христове Воскресіння цього року, поки що невідомо.
Наразі частина областей України перебувають в "червоній" зоні, яка встановлює суворі епідемічні обмеження. До того ж до 30 квітня українці житимуть за правилами адаптивного карантину. Водночас люди з регіонів, які потрапили в червону зону епідемічної небезпеки, не можуть відвідувати церковні приміщення, які не надають можливості виділення для однієї людини площі в 10 кв.м.
Тож в Міністерстві охорони здоров'я передбачають декілька варіантів святкування Великодня: частина людей знаходитиметься в храмі з дотриманням карантинних обмежень, а частина — поза храмом. До того ж можливий онлайн-формат святкування.
Головний санітарний лікар Віктор Ляшко в одному з інтерв'ю сказав, що на Великдень у 2021 році закривати церкви повністю не будуть. Але план святкування українцями Світлого Христового Воскресіння ще чітко не встановлений.
Санлікар повідомляє, що минулого року служба в храмах проводилася за участі священників, а от віряни могли переглянути трансляцію служби лише в онлайн-форматі (в інтернеті чи по телебаченню). В МОЗ анонсують, що на Великдень 2021 року посилювати карантинні обмеження не планують. Але повідомляють, що в церкву потрапити зможе лише частина людей, інші ж будуть перебувати на вулиці. До того ж зараз відбуваються перемовини зі священнослужителями та релігійними лідерами щодо встановлення плану організації святкування.
Також Віктор Ляшко стверджує, що парафіяни повинні дотримуватися тих карантинних обмежень, які наразі існують в кожному регіоні. Звичайно, все залежить від зони епіднебезпеки. Тобто священники та віряни мають перебувати на певній дистанції, одягати захисні маски й знаходитися в приміщенні з обмеженою кількістю людей. Наприклад, якщо регіон перебуває в "червоній" зоні, то українці мають дотримуватися тих правил, які передбачені в цьому випадку.
Водночас мер Києва Віталій Кличко заявив, що в Києві буде посилений карантин на Великдень. Правила вже розробляє комісія з надзвичайних ситуацій. Що саме очікувати киянам, яких правил дотримуватимуться, дізнаються перед Великоднем.
Проте, в інших країнах людям вже повідомили щодо святкування Великодня в умовах карантину. Так, в Румунії ще в березні анонсували, що віряни матимуть можливість перебувати у храмах на богослужінні, але з дотриманням карантинних обмежень. Вони мають бути в масках та перебувати на відповідній дистанції.
В Грузії ще тривають переговори з лідерами церкви. Тож поки що невідомо, як святкуватимуть Світле Христове Воскресіння тут. Проте очільниця МОЗ в Грузії Катерина Тикарадзе говорить, що закривати нічого не будуть, однак все пройде досить скромно. Наразі в Грузії оголосили про великодні вихідні. Так, вони триватимуть з 30 квітня по 13 травня. Влада країни вважає, що тільки так можна обмежити скупчення громадян в місті.
У Молдові стало відомо, що на Великдень громадяни країни перебуватимуть вдома й обмежаться богослужінням з рідними. Водночас трансляцію служби в церкві віряни матимуть можливість спостерігати в соціальних мережах. Такі ж обмеження стосуватимуться й поминальних днів у цій країні. Нагадаємо, у 2020 році Великдень в Молдові також проходив у форматі онлайн.
Християни західного обряду святкували Світле Христове Воскресіння 4 квітня 2021 року. Громадяни європейських країн відзначали Великдень вдома. Адже епідемічна ситуація тут й надалі залишається критичною.
В Італії віряни святкували Великдень онлайн. Їм заборонили збиратися на площі святого Петра. Папа Римський провів службу у Ватикані. Люди перебували у захисних масках й дотримувалися дистанції. До того ж деяким італійцям дозволялося перебувати на службі в храмі. Але за умови, що церква знаходилася неподалік від їхнього будинку.
У Польщі церкви не закривали, але карантин продовжили до 18 квітня. Обмеження ввели й для релігійних приміщень: для одного віряна 20 кв. м площі.
В Німеччині планували посилити карантинні обмеження й зробити великодні вихідні з 1 по 5 квітня. Однак, канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що рішення було неправильним. Громадяни чекають кінцевого плану організації святкування в країні.
У Франції вирішили проводити служби в храмах до 19:00. Хоча в країні діє комендантська година.
У США існували інші правила святкування Великодня. Так, все залежало від штату. Наприклад, в Каліфорнії віряни перебували на службі без масок, а в Сан-Франциско громадяни реєстрували місце в церкві онлайн перед тим, як потрапити на службу.
У Канаді громадянам анонсували залишатися вдома. Однак, в Оттаві жителі країни перебували на службі в храмі. Там приймали не більше 30% людей. Ще близько 100 громадян перебували поза церквою.
Нагадаємо, найбільш напружена коронавірусна ситуація в Італії, Франції, Великій Британії, Іспанії, Німеччині, Польщі. Такі дані надає ВООЗ.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео