За 35 років від ядерної катастрофи Чорнобиль готується до туристичного напливу

За 35 років від ядерної катастрофи Чорнобиль готується до туристичного напливу
59914 ПЕРЕГЛЯДІВ


За 35 років після ядерної катастрофи на Чорнобильській АЕС прилеглій магістралі в Прип’яті, Україна, захопили рослини, дерева та дика природа.
Покинуте години після розпаду радянського ядерного реактора в 1986 році, місто, в якому колись мешкали працівники атомної станції та їхні сім'ї, з тих пір існує як моторошне місто-привид.
Але зараз його центральний бульвар очищений від дерев та чагарників і навіть знову підключений до електромережі. У 2020 році колишні мешканці цього колись процвітаючого міста вперше відвідали його, щоб відзначити п’ять десятиліть з моменту його першого створення в тодішньому Радянському Союзі.
Хоча за останнє десятиліття до Чорнобиля та його околиць пробилася лише цівка витривалих туристів, українська влада вважає, що незабаром це може перетворитися на потік - якщо не на повінь.
Поінформованість громадськості про те, що сталося в Чорнобилі 35 років тому 26 квітня, була посилена популярним та популярним міні-серіалом HBO про катастрофу та її наслідки.
Вважає українська влада, що масовий туризм не лише допоможе зберегти події на Чорнобильській АЕС, а й принесе гроші на допомогу в подальших реставраційних роботах.
Окрім реставрації на Прип’яті, уряд планує новий музей, який демонструє рятувальне обладнання, яке використовувалось під час прибирання більше трьох десятиліть тому.
Після найстрашнішої у світі ядерної катастрофи близько 350 000 людей були переселені з регіону, що оточує Чорнобиль. Нове місто Славутич було створене для розміщення робітників заводу та вчених приблизно за 30 км від місця вибуху.
Але Чорнобильська зона відчуження залишається величезним порожнім пам'ятником масових людських помилок, допущених радянською владою 35 років тому, що призвело до вибуху реактора № 4, загоряння, а потім викидання радіоактивних матеріалів в атмосферу.
Радянська влада намагалася замовчувати катастрофу. Ширший світ дізнався, що щось сталося в Чорнобилі, після виявлення рівня радіації аж на північ, як Швеція. У Києві спочатку жителям не повідомляли про падіння, яке сталося всього за 65 кілометрів на південь.
Спочатку реактор розміщувався всередині величезного саркофага, який ще в 2019 році все ще пропускав радіацію. Того року він нарешті був укладений у притулок у формі арки. Усередині роботи продовжували кропіткий процес демонтажу того, що залишилося від реактора.
Тільки зараз українським чиновникам приємно припускати, що врешті-решт зона відчуження, і навіть засипаний реактор можуть стати туристичним напрямком: пам’ятником не лише минулим помилкам людства, але і його здатності підхопитись і продовжувати.
«Наш туризм унікальний; це не класична концепція туризму », - сказав Богдан Боруховський, заступник міністра охорони навколишнього середовища України.
"Це область медитації та роздумів, область, де ви можете побачити вплив людської помилки, але [де] ви також можете побачити людський героїзм, який це виправляє".
В ефірі серіалу HBO кількість туристів подвоїлася в 2019 році, за словами влади, до того, як пандемія COVID-19 повністю зупинить її до середини 2020 року. Коли пандемія відступить, чиновники сподіваються, що вони зможуть використати туристичний потенціал Чорнобиля.
Звідси робота в Прип’яті, де, поряд із очищенням рослинності та електрифікацією, влада планує побудувати встановлені стежки через руїни, щоб туристи могли оглянути такі визначні пам'ятки, як занедбаний міський басейн та парк розваг.
Процвітаюча дика природа
Всі чотири реактори заводу знаходяться в процесі демонтажу, але ця робота сама по собі не буде завершена до 2064 року. Частини місця можуть бути радіоактивними впродовж століть, але зараз рівні досить низькі, щоб туристи могли безпечно їх відвідувати та вчені могли виконувати свою роботу.
Україна все ще забороняє довгострокове проживання всередині зони, хоча, як вважають, близько 100 людей - переважно літні колишні мешканці - не впоралися з порядком і продовжують там жити.
Відсутність людей призвела до розквіту дикої природи, навколо якої проживають ведмеді, бізони, вовки, рись, дикі коні та десятки видів птахів. Це також залучило вчених, які вітають можливість вивчити, як тварини реагують на відносну відсутність людського розвитку.
"Це гігантська територія ... на якій ми зберігаємо хроніку природи", - сказав біолог Денис Вишневський, 43 роки, який спостерігав за природою в заповіднику останні 20 років. "Зона відчуження - це не прокляття, а наш ресурс"
Зараз Україна прагне включити зону відчуження до Світової спадщини ЮНЕСКО.
"Чорнобиль не повинен стати диким майданчиком для мисливців на пригоди", - заявив міністр культури України Олександр Ткаченко.
"Люди повинні залишити зону відчуження, усвідомлюючи історичну пам'ять цього місця та його значення для всього людства".

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео