Покоління Альфа зіштовхнулося з цифровими небезпеками

 Покоління Альфа зіштовхнулося з цифровими небезпеками
245046 ПЕРЕГЛЯДІВ

З початком пандемії COVID-19 та інтенсивним використанням дистанційної форми навчання, діти все більше часу почали проводити в онлайн-середовищі. Питання кібербезпеки дітей стало надважливим. Це той процес виховання, яким не варто ігнорувати ні батькам, ні педагогам. До того ж якщо ви вважаєте, що суцільна заборона користуватися інтернетом допоможе врятувати вашу дитину від онлайн-небезпек, то ви надто помиляється. Адже те, що заборонене — бажане й цікаве. Тож краще навчитися протидіяти шкідливому контенту.

"Повністю забороняти дітям мати доступ до інтернету, стверджуючи, що їм в мережі взагалі робити нічого, або вилучати гаджети з доступом до онлайн-середовища, точно не варто. Досить продумати заходи захисту від різного роду небезпек — через навчання дитини з допомогою, як сучасних технічних розробок, так і профілактичних бесід. Можна розпочати з декількох простих пунктів: розкажіть дітям про потенційні загрози, які можуть виникнути на шляху інтернет-середовища; проведіть час за комп'ютером усією родиною; попросіть дітей розповісти про все, що викликає у них неприємні почуття або дискомфорт в момент відвідування інтернету. Якщо ж дітям дозволено використовувати програми миттєвого обміну повідомленнями або відвідувати інтернет-чати, розкажіть про небезпеки спілкування з особами, яких вони не знають і яким не довіряють. Варто говорити дітям, чого не потрібно робити в інтернеті й чому", - стверджує психологиня Тетяна Школяр.
В Україні на законодавчому рівні не врегульований захист дітей в медіасередовище. Так, діти піддають ряду небезпек у мережі Інтернет. Зокрема, відбувається онлайн-розбещення з метою власного задоволення, сексуальне зловживання дітьми в соціальних мережах, отримання повідомлень, що несуть насильницький, расовий, дискримінаційний характер. Вважається, що сексуальне насильство щодо дітей в мережі Інтернет не обмежується такими поняттями, як зґвалтування чи дотики до геніталій, насамперед це нефізичний контакт спричинений заохоченням дитини до сексуального розбещення в віртуальному світі.
Додамо, що сучасне покоління Альфа або покоління "міленіалів" створюють цифровий відбиток в соціальних мережах ще бувши підлітками. Вони ведуть стріми, мають власні акаунти в соціальних мережах, створюють різноманітні розіграші в мережі Інтернет. Вони, як губка, вбирають весь непотрібний шлак, не маючи при цьому критичного мислення. Також сучасні батьки створюють канали для своїх ще ненароджених дітей або наймолодших інтернет-споживачів, вже будуючи проблеми в онлайн-мережі.
Проте, психологиня додає, батьки на сьогодні можуть навпаки регулювати час перебування дитини в інтернеті або сайти, які дитина відвідує. Наразі інструментів батьківського контролю велика кількість. Умовно, перша група — це засоби, що не дозволяють дитині проводити в мережі багато часу. Якщо тримати в думці аналогію з реальним світом, то потрібно зрозуміти, що ніхто не грає цілими днями в парку і не проводить, наприклад, добу в кінотеатрі. Тож і в онлайн-середовищі теж можна перебувати відповідний час. Друга група сучасних інструментів батьківського контролю дозволяє відфільтрувати небезпечну інформацію з інтернету. Продовжуючи аналогії з реальним світом, це технічні засоби обмеження місць для відвідування. Наприклад, батьки не дозволяють дитині ходити в парки, в нічні клуби або на мітинги. Ось і в інтернеті є місця, де дітям бувати не треба. Завершуючи аналогію з реальністю, психологиня Тетяна Школяр каже, що, коли дорослі супроводжують дитину в парку, в кіно або торговому центрі, тримають її в полі зору. В інтернеті теж не може бути інакше.
"Дитина повинна відчувати, що до батьків можна прийти з абсолютно будь-яким питанням, страхом і досвідом. Ваше ж завдання — не засуджувати, не зводити стін, не встановлювати зайві табу. Важливо пам'ятати: дітям з віком важко прийняти той факт, що батьки не залишають їм місця для особистого простору, який повинен рости разом з дитиною. А безпека простору — це вже відповідальність дорослого і тільки потім самої дитини ", - наголошує Тетяна Школяр.
Досліджуючи медіасередовище в Україні, вдалося з'ясувати, що наша держава за підтримки міжнародних організацій почала створювати онлайн-посібники, проводити онлайн-вебінари, займатися фільтрацією інформації з метою збільшення обізнаності щодо кібергігієни. Так, у 2019 році в Україні запустили додаток YouTube Kids з вбудованим Батьківським контролем. Останній надає можливість контролювати дітей, коли вони відвідують мережу Інтернет. Також за підтримки Міністерство та Комітет цифрової трансформації в Україні створюють Національну стратегію із захисту дітей в Інтернеті. Програма відбуватиметься у три етапи протягом 2020-2026 років. Мета — створення безпечного середовища для дітей. Крім того, в Україні випустили посібник " Дізнайся про свої права в цифровому середовищі", книгу "Робота з Санго", посібник Клан Кліц-Клац.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео