Арештоване майно у спадок

Арештоване майно у спадок
324299 ПЕРЕГЛЯДІВ

У пана Дмитра помер батько, після чого відкрилась спадщина на квартиру померлого. Але, як з’ясувалось, за життя спадкодавця на житло був накладений арешт за постановою державного виконавця, тому що померлий, був боржником за виконавчим провадженням та мав заборгованість зі сплати аліментів.

Чоловік звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Однак, отримав відмову у вчиненні нотаріальної дії, оскільки виявилось, що згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, на квартиру накладено арешт та заборонено її відчуження.
Звернення до державної виконавчої служби (далі - ДВС) про зняття арешту з квартири, теж не дало результатів. ДВС відмовила у зв‘язку з тим, що пан Дмитро не є стороною виконавчого провадження та порекомендували звернутися до суду із заявою про зняття арешту.

За правовою допомогою чоловік звернувся до відділу «Олександрівське бюро правової допомоги» Краматорського місцевого центру. Фахівчиня, Тетяна Вечірко, ознайомившись з обставинами справи з’ясувала, що всі виконавчі провадження, відносно померлого, були завершені про що була винесена відповідна Постанова ще у 2018 році. Однак, арешт з квартири не було знято. Для вирішення питання, необхідно звернутись до суду. Узгодивши правову позицію з паном Дмитром, було підготовлено відповідний позов.

19 квітня 2021 року суд ухвалив рішення про зняття арешту з квартири, який було накладено в межах виконавчого провадження ДВС, на підставі постанови про відкриття виконавчого провадження. А вже в травні пан Дмитро вступив у спадок та зареєстрував право власності на квартиру, яку залишив йому батько.

Коментар Тетяни Вечірко:
Відносини щодо зняття арешту з майна регулюються нормами цивільного законодавства та Законом України «Про виконавче провадження» (далі- Закон). Статтею 59 встановлено, що якщо особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутись до суду з позовом про визнання права власності. Тобто, якщо під час вступу в спадщину з’ясувалось що на нерухоме майно накладено арешт необхідно виконати наступні дії:
1) Отримати витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у якому зазначено, на підставі якого документу був накладений арешт. Отримати такий витяг ви можете онлайн (на сайті bit.ly/3iyHC0Z, за допомогою ЕЦП або Bank ID, послуга коштує 20 гривень), або звернутись до нотаріуса.
2) Звернутись до ДВС з письмовою заявою про зняття арешту з квартири у зв`язку зі смертю боржника. Якщо відповідь буде позитивна – вітаю! ДВС не пізніше ніж наступного дня винесе постанову про зняття з реєстру боржника та внесе відповідні зміни в реєстр.
3) Якщо ДВС відмовить, необхідно звертатись до суду відповідно до положень статті 59 Закону. До позовної заяви необхідно надати копії документів, що підтверджують право на спадкування (свідоцтво про народження/ свідоцтво про шлюб тощо), відповідь ДВС, Постанови про відмову у вчинені нотаріальної дії, копії витягів з реєстрів про права власності тощо.
4) Сплатити судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2021 році 908,00 гривень).
Коли рішення суду набере законної сили, арешт з такого майна знімається згідно з постановою виконавця не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: https://bit.ly/3xEICpM
Більше кейсів системи БПД тут: https://bit.ly/35YQ57A

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео