Міносвіти вважає за потрібне ввести 12-річну систему освіти
Колись в Україні вже було так, що діти мали навчатися 12 років. Систему освіти було змінено за стандартами Європи. Тим не менш, дану вимогу скасували.
Колись в Україні вже було так, що діти мали навчатися 12 років. Систему освіти було змінено за стандартами Європи. Тим не менш, дану вимогу скасували.
Зараз, коли піднялося питання реформи освіти, Сергій Квіт знову запропонував ввести 12-річне навчання школярів.
Для нас така зміна, м’яко кажучи, є дивною. Фактично система освіти стала доступною для широких верств українців з радянських часів. Тому, європейська модель навчання для багатьох є незрозумілою. Проте, Міністерство освіти запевняє, що така норма покращить рівень грамотності та загальну плану освіченості населення.
«Коли вперше запроваджували зміни в освіті – цифру «12» взяли можна сказати, чесно кажучи, «з потолка». Вже потім, цю систему корегували і зміни презентували, як європейську модель. Ця реформа була фактично «половинчастою». Ми же хочемо якісно розробити систему, яка б включала в себе послідовні етапи підготовки. Міністерство освіти так і залишить початкову, середню та старшу школи, проте тепер у дітей буде індивідуальний підхід. Щодо часу навчання, то тепер початкова школа буде складати 5 років, середня – 4, а профільна старша – 3», - розповідає розповів заступник міністра освіти і науки, керівник апарату Олег Дерев’янко.
Крім того, урядовець розповідає, що тепер дітям буде не обов’язково йти до школи у 6 років, як це було регламентовано раніше. Тепер батьки будуть обирати коли відправляти дитину до навчального закладу. Початкові класи будуть формуватися і з 7-річними дітлахами.
Диференційована система оцінювання так само і залишиться, адже за словами чиновників, саме вона дає змогу реалізувати якість контролю.