Адвокат системи БПД допоміг оскаржити неправомірне стягнення заборгованості за кредитом

Адвокат системи БПД допоміг оскаржити неправомірне стягнення заборгованості за кредитом
251167 ПЕРЕГЛЯДІВ
У далекому 2007 році пан Богдан взяв кредит у банку для придбання омріяного автомобіля. З роками чоловік повернув банку всі кредитні кошти. Однак, у жовтні 2020 року дізнався, що з його пенсії здійснюються відрахування відповідно до виконавчого провадження щодо стягнення заборгованості, яка фактично була погашена кілька років тому.
За правовою допомогою пан Богдан звернувся до Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Оскільки він належить до соціально вразливої верстви населення, центром прийнято рішення про надання йому безоплатної вторинної правової допомоги адвокатом Дмитром Гавриловим.
За результатами проведеної зустрічі з клієнтом та вивчення матеріалів справи, адвокат направив на адресу приватного виконавця адвокатський запит з вимогою надати копії матеріалів виконавчого провадження.
З отриманих матеріалів стало відомо, що у червні 2007 року між паном Богданом та ВАТ “Банк “Фінанси та кредит” було укладено кредитний договір, за умовами якого банк надав споживчий кредит на суму 57 900 грн.
У серпні 2020 року приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу вчинено виконавчий напис про стягнення з пана Богдана заборгованості у сумі 83 001 грн. за тим самим кредитним договором, укладеним з ВАТ “Банк “Фінанси і кредит”, правонаступником усіх прав і обов’язків якого став ТОВ “Вердикт Капітал” на підставі договору відступлення права вимоги за кредитним договором.
У вересні 2020 року приватним виконавцем за заявою стягувача ТОВ “Вердикт Капітал” відкрито виконавче провадження.
Після узгодження з клієнтом правової позиції адвокат підготував позовну заяву про визнання виконавчого напису, виданого приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу таким, що не підлягає виконанню.
У позовній заяві звернув увагу суду на те, що заборгованість за спірним кредитним договором вже була стягнута з пана Богдана у 2009 році рішенням Придніпровського районного суду м. Черкаси. Постановою державного виконавця у 2015 році Центрального відділу ДВС Черкаського міського управління юстиції відкрито виконавче провадження по виконанню даного рішення суду.
Законом України «Про нотаріат» передбачено, що для стягнення грошових сум або витребування від боржника майна нотаріуси вчиняють виконавчі написи на документах, що встановлюють заборгованість. Безспірність заборгованості підтверджують документи, передбачені переліком, за яким стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів (постанова Кабінету Міністрів України від 29.06.1999 № 1172).
Нотаріус вчиняє виконавчі написи, якщо подані документи підтверджують безспірність заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем та за умови, що з дня виникнення права вимоги минуло не більше трьох років, а у відносинах між підприємствами, установами та організаціями - не більше одного року. Якщо для вимоги, за якою видається виконавчий напис, законом встановлено інший строк давності, виконавчий напис видається у межах цього строку.
«Захист цивільних прав шляхом вчинення нотаріусом виконавчого напису полягає в тому, що нотаріус підтверджує наявне у стягувача право на стягнення грошових сум або витребування від боржника майна. Це право існує, поки суд не встановить зворотного. Тобто боржник, який так само має право на захист свого цивільного права, в судовому порядку може оспорювати вчинений нотаріусом виконавчий напис: як з підстав порушення нотаріусом процедури його вчинення, так і з підстав неправомірності вимог стягувача (повністю чи в частині розміру заборгованості або спливу строків давності за вимогами у повному обсязі чи в їх частині), з якими той звернувся до нотаріуса для вчиненням виконавчого напису», - пояснив Дмитро Гаврилов.
Під час розгляду справи судом адвокат зазначив, що виконавчий напис приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу вчинений незаконно, оскільки заборгованість за вищевказаним кредитним договором вже було стягнено на підставі рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси. Тому, просив визнати його таким, що не підлягає виконанню.
Придніпровський районний суд міста Черкаси встановив, що позовні вимоги пана Богдана є обґрунтованими, підтверджені належними доказами, а тому виконавчий напис приватного нотаріуса Житомирського міського нотаріального округу визнано таким, що не підлягає виконанню.

Переглянути рішення суду по справі № 711/8971/20 можливо у Єдиному державному реєстрі судових рішень: https://reyestr.court.gov.ua/Review/96582768.
Теги: правовова допомога,безоплатна правово допомога ,кредит,кредитна заборгованість

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео