Верховна Рада України: штрафи за помилки в товарно-транспортних накладних та перенавантаженнях

Верховна Рада України: штрафи за помилки в товарно-транспортних накладних та перенавантаженнях
246217 ПЕРЕГЛЯДІВ

 

Збір врожаю буде супроводжуватися збором штрафів з відправників вантажів і бухгалтерів: Рада прийняла закон про штрафи в 51 тисячу за перевищення ваги та помилки в товарно-транспортних накладних.
Штрафні санкції в розмірі 51 тис. грн, за словами парламентаріїв, чекатимуть відправників вантажів і бухгалтерів на ваговому контролі.

Так, Верховна Рада прийняла законопроєкт 3743 в цілому як закон  «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю»
Обговорення поправок до другого читання було більш ніж гарячим.

Так, народний депутат Олександра Устінова («Голос») зазначила, він вводить «нереалістичні штрафи». В автоматичному режимі не реально забезпечити повноцінну перевірку. Штраф направляється  до спеціального цента інспектору який все вирішує.


З огляду на це, штрафи сплачувати не всі перевізники «будуть розв'язувати питання».
Що ці штрафи будуть в 51 тисячу, я вже бачу, як вирішуватимуть, чиї перевізники заплатять штрафи, а чиї - ні », - зазначила вона.


Юлія Клименко («Голос») підкреслила, що «цим законопроєктом передбачаються нереальні штрафи 51 тисяча за помилку в транспортній накладній». «Наразі це буде нова корупційна годівниця » — зазначила вона.
Також вона підкреслила, що замість відповідальності за перевищення навантаження на дороги для перевізників цей законопроєкт збільшує штрафи за «папірці», т. Е. Зміни не відповідають меті законопроєкту.

Народний депутат Володимир Арешонков («Довіра») зазначив, що, можливі помилки з обрахунком на вагах та відносне значення має товар. «Якщо взяти зернову сферу потрібно враховувати вологість товару», - додав він.
Також він навів ситуацію як приклад, коли при зборі зерна немає можливості зважити продукт.


Народний депутат Вадим Івченко («Батьківщина») зазначив невідповідність відповідальності вaнтaжoвiдпрaвникa і пeрeвiзникa в даному законі.
Повинна бути пропорційна відповідальність не враховано водія із його особистими речами до чого тут штраф ?
Примітно, що народні депутати Устинова і Клименко розповіли про поправки, яких нібито не було в тексті законопроєкту, за який голосував Комітет.


«О 11 ранку сьогодні були зовсім інші правки. Потім були внесені додаткові правки », - зазначила Устинова.
Нові обов'язки для водіїв

У Головному юридичному управлінні Верховної Ради відзначили, що електронна таблиця від Комітету надійшла в ГЮУ 29 червня 2021, т. Е. В день прийняття закону Радою.

Зокрема, ГЮУ зазначає, що проєктом пропонується шляхом викладення ч. 2 статті 122-2 Кодексу про адмінправопорушення в новій редакції встановити відповідальність на невиконання вимог посадової особи.

«У такій редакції водії всіх транспортних засобів зобов'язані зупинятися на вимогу посадової особи.
Проєктом пропонується доповнити статтю 132-1 КпАП новою частиною третьою, встановивши відповідальність, зокрема, за ухилення або відмову від проходження габаритно-вагового контролю ».

«Однак, з огляду на зазначені ознаки об'єктивної сторони такого правопорушення, представляється неможливим зафіксувати обставини, які будуть вказувати на наявність його ознак, без проведення відповідних слідчих дій у зв'язку з відсутністю в КоАП інституту адміністративного розслідування.

Крім того, з огляду на зміни в статтю 143, згідно з якими зазначені порушення фіксуватимуться за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, нe визначений спосіб, яким мoжyть бyти зaфiксoвaнi такі порушення як ухилення.
«Cлід зазначити, що в проєкті не розв'язане питання про матеріали (доказів), які будуть розглядатися по справі про такі порушення, може привести до труднощів при застосуванні такої статті на практиці».

Нові повноваження службі безпеки на транспорті.

Змінами до статті 229 Кодексу розширюється перелік адміністративних порушень, справи про вчинення яких будуть розглядатися відповідними особами.

Теги: Верховна Рада України: штрафи за помилки в товарно-транспортних накладних та перенавантаженнях

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео