Понад 100 тисяч звернень за правничою допомогою: місцеві центри з надання БВПД Миколаївщини відзначили 6-річчя

Понад 100 тисяч звернень за правничою допомогою: місцеві центри з надання БВПД Миколаївщини відзначили 6-річчя
260280 ПЕРЕГЛЯДІВ

Цього річ по всій країні місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги відзначили шість років з дня відкриття, за цей час було зроблено немало, лише у Миколаївській області до юристів місцевих центрів надійшло майже 106 тисяч звернень з різних аспектів права, з них близько 13 тисяч за вторинною правовою допомогою. Про це повідомили у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області.
«Практика показує, що в більшості випадків проблему можна вирішити у позасудовому порядку, отримавши лише консультацію юриста з роз’ясненнями та алгоритмами дій. За час роботи місцевих центрів на Миколаївщини наші юристи надали майже 94 тисячі консультацій та роз’яснень в різних сферах права, починаючи від оформлення субсидій, аліментів на дітей, завершуючи питаннями щодо продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення», - відзначила директорка Регіонального центру з надання БВПД у Миколаївській області Наталія Гнатуша.
Якщо говорити про вторинну правову допомогу, зокрема підготовку процесуальних документів та представництво в суді, то за шість років роботи місцевих центрів регіону маємо вже майже 13 тисяч випадків такої допомоги. Кожна з цих справ по своєму унікальна та важлива, адже має за собою проблему певної людини, яку подекуди вона не може вирішити роками.
Серед питань, з якими звертаються громадяни традиційно найпопулярнішими є питання в сфері сімейних правовідносин, а саме: призначення аліментів, розірвання шлюбу, позбавлення батьківських прав або оспорювання такого рішення тощо. Водночас останнім часом побільшало звернень із земельних питань, зокрема це пов’язано із припиненням дії мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, у зв’язку з чим у землевласників виникає безліч питань щодо розпорядження власними земельними ділянками. Одне з таких питань, що безпосередньо впливає на можливість розпоряджатися власним майном – це виправлення помилок в документах, що підтверджують право власності, адже помилка навіть в одну літеру може створити для людини значні проблеми. Подібна справа мала місце в практиці начальниці Єланецького бюро правової допомоги Ірини Котенко.
«Звернувшись до бюро клієнт розповів, що у 2020 році він отримав державний акт на право приватної власності на земельну ділянку площею 6,41 га, призначену для ведення товарного сільськогосподарського господарства. Проте, у вказаному державному акті було допущено помилку у написанні його по батькові - замість літери «і» вказана літера «н». Через цю невідповідність він не міг виготовити документацію із землеустрою та зареєструвати право власності на землю, як цього вимагає законодавство. І, як наслідок, не міг жодним чином розпоряджатися власною земельною ділянкою. Враховуючи, що виправити вказані недоліки у позасудовому порядку не видавалось можливим, було вирішено звертатися до суду, який своїм рішенням встановив факт належності державного акту на право приватної власності на землю», - розповіла І. Котенко.

Відзначимо, що на сьогодні в Миколаївській області працює два місцевих центри з надання БВПД – Миколаївський та Вознесенський, які мають 16 відділів бюро правової допомоги у різних куточках регіону. Знайти найближчу точку доступу до правової допомоги можна за посиланням https://www.legalaid.gov.ua/tsentry/.
Крім цього, отримати правничу допомогу можна дистанційно. Так, система БПД інформує громадян про їхні права та механізм їх захисту через:
– офіційний сайт системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/
–Фейсбук-сторінку системи БПД https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/
– Телеграм-канал «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid
–Інстаграм-сторінку системи БПД https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk
– правничу вікіпедію WikiLegalAid – https://wiki.legalaid.gov.ua
Отримати юридичну консультацію або роз’яснення з правових питань можна:
– за безкоштовним телефоном системи БПД 0 800-213-103
– скориставшись мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням https://bit.ly/3hwwgqR
– скориставшись мобільним застосунком «Твоє право», перейшовши за посиланням https://bit.ly/3iorbkE
–у месенджері Фейсбук-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/
– у публічному чаті Телеграм-каналу «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaidchat
– у приватному чаті системи БПД у Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html
– у приватному чаті системи БПД у Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html
– написавши на електронну пошту центру з надання БВПД (адреси можна дізнатися за посиланням https://www.legalaid.gov.ua/ )

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео