Фондом державного майна України надано роз’яснення щодо посвідчення правочинів з продажу (обміну) об’єктів нерухомості

Фондом державного майна України надано роз’яснення щодо посвідчення правочинів з продажу (обміну) об’єктів нерухомості
331438 ПЕРЕГЛЯДІВ

До уваги державних та приватних нотаріусів!
Фондом державного майна України надано роз’яснення щодо:
1. Обов’язкового дотримання нотаріусами вимог Порядку ведення єдиної бази звітів про оцінку в Єдиній базі звітів про оцінку та перевірки ідентифікуючих ознак майна.
Під час посвідчення правочинів з продажу (обміну) об’єктів нерухомості нотаріус має перевірити:
- реєстрацію Звіту про оцінку в Єдиній базі та наявність присвоєного йому унікального реєстраційного номера;
- звірити ідентифікуючі ознаки майна, у тому числі ринкову вартість нерухомості, що міститься у Звіті про оцінку, з даними Єдиної бази.
Для об’єктів житлової нерухомості (квартира в багатоповерховій або малоповерховій житловій будівлі) ідентифікуючими ознаками є:
- поштова адреса об’єкта оцінки, тип об’єкта нерухомого майна (квартира, гуртожиток, комунальна квартира, апартаменти), рік забудови, загальна площа, площа житлових приміщень – дані наявні в офіційних документах на об’єкт нерухомості;
- оціночна вартість об’єкта оцінки, розмір частки, що оцінюється, вартість частки, дата частки, найменування об’єкта оціночної діяльності, код згідно ЄДРПОУ, сертифікат (номер, дата видачі), прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) оцінювача – дані обов’язкові для перевірки відповідно до п. 172.3 та 172 Податковаго кодексу України.

2. Внесення до Єдиної бази інформації про ціну договору купівлі-продажу.
Статтею 5 Податкового кодексу України визначено, що у разі, якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів законодавства суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням Податкового кодексу України, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення Податкового кодексу України.

3. Послідовності дій нотаріуса під час перевірки електронної довідки про оціночну вартість об’єкта нерухомості та реєстрації Звіту про оцінку в Єдиній базі.
За паролем пошуку нотаріус вивантажує з Єдиної бази інформацію, яка зазначена в електронній довідці про оціночну вартість об’єкта нерухомості, згідно з додатком 2 Порядку або інформацію зі звіту про оцінку об’єкта нерухомості, згідно з додатками 4-11 Порядку.
Здійснює перевірку електронної довідки про оціночну вартість об’єкта нерухомості або реєстрації Звіту про оцінку в Єдиній базі.
Після посвідчення правочину з продажу об’єкта нерухомості вносить до Єдиної бази інформацію про ціну об’єкта нерухомості, зазначену в договорі купівлі-продажу (обміну), та дату такого правочину.
Роздруковує витяг із Єдиної бази про реєстрацію електронної довідки про оціночну вартість об’єкта нерухомості, згідно з додатком 15 Порядку, який долучається до нотаріальної справи.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео