Інформаційне агентство : Сума недоотриманої пенсії не може бути обмежена трирічним терміном

Інформаційне агентство : Сума недоотриманої пенсії не може бути обмежена трирічним терміном
28737 ПЕРЕГЛЯДІВ

Коли почалась війна Іван переїхав до Покровська, влаштувався на роботу шахтарем, хотів забрати матір, але та відмовилась. Єдине, що йому вдалось, так вивезти матір на підконтрольну територію України для переоформлення пенсії. З часом мати вже не могла постійно виїжджати для проходження ідентифікації і виплати пенсії припинились. У 2019 році мати померла так і не отримав свої пенсійні виплати.

Іван поховав мати і зайнявся оформленням спадщини, оскільки все майно залишилось в Донецьку в спадщину йому залишилась тільки пенсія, яку мати за життя не отримала за період з серпня 2014 по вересень 2019 у сумі 288 048 гривень. В свідоцтві про право на спадщину, яку отримав чоловік Пенсійний фонд (далі – ПФУ) вказав суму пенсії, яка увійшла до спадку лише за період з 21.07.17 по 30.09.2020 рік, була меншою майже в половину і складала всього 190 880 гривень. Чоловік не погодився з відповіддю, тому звернувся письмово до ПФУ аби включили в спадщину весь період невиплаченої пенсії, а саме з серпня 2014 року.
Відповідь була не втішною, ПФУ категорично відмовлявся включати весь період недоотриманої пенсії, керуючись статтею 46 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон), застосував трирічний строк та переклав вину на померлу пенсіонерку, яка не отримала пенсію за життя. Іван не хотів миритись зі свавіллям ПФУ, однак не знав, що йому робити. Одного дня, він наткнувся на сторінку Маріупольського місцевого центру у мережі Facebook, зателефонував та дізнався, що в Покровську він може звернутись за фаховою юридичною допомогою.

Юристка Покровського бюро правової допомоги, Каспрій Валентина ознайомилась з документами та з’ясувала, що ПФУ не вірно застосовує норму статті 46 Закону. Справа полягає в тому, що зазначена норма не розповсюджується на правовідносини з приводу отримання спадкоємцем пенсії, яка перейшла у спадок. Єдина виплата, яку отримав Іван від ПФУ була в сумі 172 552 гривень, яка також була меншою ніж нарахував ПФУ на 18 329 гривень. Як результат, Іван недоотримав належні йому кошти загальною сумою 115 497 гривень. Тому, для розв'язання цього питання необхідно звертатись до суду.
Пан Іван є внутрішньо переміщеною особою та має право на безоплатну правову допомогу, яка полягала у складані позовної заяви про визнання права власності в порядку спадкування певного періоду в порядку спадкування, який і підготувала Валентина Каспрій. Постановою Донецького апеляційного суду 30.06.2021 року позовні вимоги були задоволені в повному обсязі. Наразі Іван чекає нову сформовану довідку про суму пенсії, яка увійде до спадку з врахуванням суми недоотриманої пенсії за період з серпня 2014 по 20 липня 2019 року та має надію, що врешті решт ПФУ виплатить кошти у сумі 115 497 гривень, на які Іван має право власності, як спадкоємець.

Коментар Каспрій Валентини:
На жаль, дуже часто ми зустрічаємо такі випадки. Однак, не варто засмучуватись, треба одразу звертатись до суду для відновлення своїх прав. Відповідно до статті 52 Закону сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, виплачується - по місяць смерті включно членам його сім'ї. Тобто, для того, щоб члену сім’ї померлого отримати недотриману пенсію, необхідно протягом шестимісячного строку звернутись до нотаріуса з заявою про вступ у спадщину. Статтею 1227 Цивільного Кодексу України встановлено, що суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини. Таким чином сума пенсії, яку не отримала за життя матір Івана повинна входити в спадщину в повному обсязі без будь-яких часових обмежень. Стаття 46 Закону регулює тільки виплати пенсіонеру, який самостійно звертається до ПФУ за недоотриманою пенсією, і не розповсюджується на відносини стосовно отримання цієї ж пенсії у спадок.

Ця справа в єдиному реєстрі судових рішень https://reyestr.court.gov.ua/Review/97984810

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео