Відновне правосуддя: шанс виправити помилку

Відновне правосуддя: шанс виправити помилку
5371 ПЕРЕГЛЯДІВ

«Мій вчинок був великою помилкою», – так оцінила свої дії дівчинка з Миколаївщини, спілкуючись з психологом на тему вчиненого нею правопорушення. Виправити помилку та розпочати життя з чистого аркуша допоміг пілотний проєкт з відновного правосуддя для неповнолітніх.
З одного боку історія Олени не унікальна, неповнолітня привласнила залишений без нагляду мобільний телефон, тим самим вчинивши кримінальний проступок, передбачений частиною 1 статті 185 Кримінального кодексу України, або ж простими словами – крадіжку. Однак чи справді покарання, що передбачене цією статтею, а максимальна санкція цієї статі передбачає обмеження волі на строк до п’яти років, сприятиме виправленню дівчинки. Навряд чи, адже як доводить статистика близько 70% підлітків, які потрапили за грати на строк понад 1 рік, вчиняють правопорушення знову. Однак є альтернативний шлях – відновне правосуддя. Наразі в Україні реалізується проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення». Серед умов застосування:
• наявність потерпілої сторони (фізичної або юридичної особи);
• вперше вчинення кримінального проступку або нетяжкого злочину;
• визнання неповнолітнім факту вчинення злочину;
• згода неповнолітнього і потерпілого на участь у програмі.
Обставини кримінального провадження відповідали цим умовам, тож Регіональний центр з надання БВПД у Миколаївській області прийняв рішення про застосування програми відновлення і Олена стала однією з учасниць пілотного проєкту.
«Відновне правосуддя для неповнолітніх – це можливість виправити ситуацію, врахувавши почуття потерпілої сторони, відшкодувати заподіяну шкоду і головне – зробити висновки та переосмислити свою поведінку. Не просто розпочати життя з нової сторінки, а зробити це повністю усвідомлюючи відповідальність за власні дії та не допускати протиправної поведінки у майбутньому», - відзначила директорка Регіонального центру з надання БВПД у Миколаївській області Наталія Гнатуша.
Під час медіації дівчина визнала свою провину, щиро вибачилась перед потерпілою та повернула телефон, чим відшкодувала завдану шкоду. Крім цього, на Олену очікувала ґрунтовна робота з психологом, зокрема були поставлені такі завдання, як формування належного рівня усвідомлення власної ціннісної сфери, підвищення рівня мотивації; розвиток почуття відповідальності за власне життя та оптимізування процесу постановки життєвих цілей та пошуку шляхів їх досягнення.
Дівчина успішно пройшла програму і, як результат, - рішенням суду була звільнена від кримінальної відповідальності. Однак роботу над собою не полишила, тож продовжує працювати з психологом.
Довідково. Пілотний проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» впроваджується Міністерством юстиції України, Генеральною прокуратурою України на базі системи надання безоплатної правової допомоги за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та ГО «Платформа прав людини».

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео