Як проставити апостиль на документах?

Як проставити апостиль на документах?
3846 ПЕРЕГЛЯДІВ

Апостилювання документів очолює рейтинг найпопулярніших послуг, які надаються органами ДРАЦС.

Так, у липні 2021 відділи ДРАЦС Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) апостилювали майже 6300 документів.

Для чого потрібний апостиль?

Апостиль проставляється на українських документах, які будуть використовуватись за кордоном.

Як проставити апостиль?

Для апостилювання документів, що видаються органами юстиції та судами, а також документів, що оформляються нотаріусами України, необхідно звернутися до будь-якого відділу ДРАЦС України (список відділів ДРАЦС Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ): https://kyivobljust.gov.ua/terytorialni_viddily_ta_kontory/ter_viddily_dracs?fbclid=IwAR3Qiatzq9pGBxmOvkJdCquUVHisyo6B7uvbztv-31Phmg1_Y6QgVHW4SfY) чи нотаріуса (нотаріальні контори столиці, Київщини та Черкащини: https://kyivobljust.gov.ua/terytorialni_viddily_ta_kontory/derg_notary?fbclid=IwAR3wWVL4utZ_q60WwwzBBMNnVyuUFGKRXZHOYsRs-HQN5Ea0jGsf8JXWlVo).

Проставлення апостиля здійснюється за заявою особи.

Її можна направити до органу поштою (виключно з-за кордону та для проставлення апостиля на документах про державну реєстрацію актів цивільного стану) або ж звернутися особисто, крім випадків проставлення апостиля на виписці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

При подачі заяви необхідно пред’явити документ, що посвідчує особу, та подати:

- оригінал документа, на якому проставляється апостиль;

- документ про оплату послуги з проставлення апостиля чи документ, що підтверджує право на звільнення від сплати.

За результатом розгляду заяви та поданих документiв посадова особа органів Мiнiстерства юстицiї України проставляє апостиль або вiдмовляє у його проставленнi.

Скільки часу чекати?

Проставлення апостиля, відмова в його проставленні здійснюються у строк до 2 робочих днів.

Як дізнатись чи вимагається апостилювання документів для країни, де Ви їх будете використовувати?

Перелік цих країн зазначений в Гаазькій Конвенції: https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/995_082?fbclid=IwAR0VLc7p1uyL_FttuKOoc81B4gpqjb49uwdD2NJtuvQEjObGH0jgcuUiR4o#Text

Що робити, якщо використання документів буде здійснюватись у країні, яка не ратифікувала Гаазьку Конвенцію?

Перш за все, необхідно знати, що існують країни, які не вимагають ані консульської легалізації, ані проставлення апостиля.

Це країни, що застосовують Мінську конвенцію (Азербайджан, Вірменія, Казахстан, Киргизія, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан, Грузія) або ж ті, що уклали з Україною двосторонній договір про правову допомогу у цивільних справах (Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Польща, Румунія, Чехія, Сербія).

Для усіх інших країн вимагається консульська легалізація.

Її здійснює Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ України.

Однак, перед легалізацією документів Департаментом консульської служби МЗС оригінали офіційних документів, видані органами державної реєстрації актів цивільного стану, попередньо засвідчуються у відділах ДРАЦС Міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України тієї області, де вони видані.

Оригінали офіційних документів, видані відділами ДРАЦС м. Києва, попередньо засвідчуються Центральним відділом державної реєстрації актів вільного стану Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) за адресою: пр-т Перемоги, 11.

Документи, засвідчені або видані нотаріусами, мають бути належним чином попередньо оформлені у Міністерстві юстиції України за адресою: м. Київ, вул. Євгена Сверстюка, 15, 1 поверх, – Департамент державної реєстрації та нотаріату.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео