Новини України: Вищих навчальних закладів в Україні стало менше

158916 ПЕРЕГЛЯДІВ

Від початку року в Україні поменшало вищих навчальних закладів.

Від початку року в Україні поменшало вищих навчальних закладів. Пов’язаний цей факт із дією нещодавно прийнятого закону про вищу освіту. Очільник профільного міністерства Сергій Квіт повідомив, що в новому році кількість вишів зменшилася з 802 до 485.
Сергій Квіт розповів, що після початку дії закону про вищу освіту вищих навчальних закладів стало 485, надалі планується їх скорочення до 300. Причиною таких змін міністр називає низьку якість освіти у деяких закладах, тож завдяки дії означеного закону виші, які не дають можливості отримати якісну освіту, припинять існування.
Одним із нововведень у сфері вищої освіти Квіт називає скасування списку з обов’язкових 16 дисциплін, які раніше мали вивчати всі студенти, такі як історія України, українська мова, іноземна мова, політологія, фізичне виховання, соціологія та деякі інші предмети. Загалом скоро, за новим законом, близько 25% навчальних предметів студенти зможуть обирати самі.
Новий закон про освіту, що вже вступив у дію, передбачає й інші кардинальні зміни. Зокрема, вже у 2016 році буде змінено систему вступу до вищих навчальних закладів – запровадять нові принципи електронного вступу, що, на думку чиновників, допоможе повністю позбутися корупції.

Мої відео