Арсеній Яценюк: Україна здатна позбутися газової залежності від Росії

Арсеній Яценюк: Україна здатна позбутися газової залежності від Росії
106089 ПЕРЕГЛЯДІВ

Про це Прем’єр-міністр заявив в інтерв’ю на каналі «1+1» у неділю, 15 лютого. Він впевнений, що Україна може повністю відмовитися від використання російського газу.

Про це Прем’єр-міністр заявив в інтерв’ю на каналі «1+1» у неділю, 15 лютого. Він впевнений, що Україна може повністю відмовитися від використання російського газу. Адже факти закупівель блакитного палива говорять самі за себе: в 2013 році Україна придбала в Росії 95% газу, а в 2014 цей показник становить 33%. Урядовець заявив : «Ми довели, що здатні позбутися російської газової залежності».

«Ми практично пройшли зиму. Мало хто сподівався, що ми її пройдемо. Я казав, що тепло не буде, але не замерзнемо - і тепло було, і не замерзли. Але нам треба далі думати про реальну енергонезалежність і енергоефективність країни. І за рахунок збільшення власного видобутку газу і нафти ми зможемо також суттєво підвищити свою енергоефективність», - додав Прем’єр міністр.

Крім того, він наголосив на необхідності проведення змін і реформ, в першу чергу – в енергетичному секторі. За його словами, протягом найближчих двох років, необхідно «дійти до реальної ціни природного газу»: «Звичайно, це, з одного боку, потягне за собою підвищення цін і тарифів. З іншого боку - це буде супроводжуватися програмами енергозбереження і енергоефективності».

Глава Уряду також повідомив, що українців чекають нові зміни в нарахуванні субсидій та пільг. Стосовно їхнього фінансування  - Уряд готовий виділити з бюджету держави 12,5 мільярда гривень.

Мої відео