Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Ми маємо відновити фаховий інститут держслужбовців-євроатлантистів»

Іванна Климпуш-Цинцадзе:  «Ми маємо відновити фаховий інститут держслужбовців-євроатлантистів»
55160 ПЕРЕГЛЯДІВ

Депутати Верховної Ради пропонують посилити спроможність виконавчої влади щодо реалізації ефективної роботи з євроатлантичної інтеграції. Наразі у відомств, що опікуються цим питанням, недостатньо наявних людських ресурсів. Потрібно покращити їхнє кадрове забезпечення. Такі висновки було зроблено за результатами інформації, отриманої під час спільних комітетських слухань у Верховній Раді «Загальна оцінка стану співробітництва України з НАТО. Повноваження, завдання та ефективність роботи Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції».

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе у своєму виступі зазначила, що оскільки Україна законодавчо визначила вступ до НАТО як один із ключових чинників своєї зовнішньої політики, а в суспільстві нарешті є консенсус щодо євроатлантичного вибору України, першочерговими завданнями є посилення обороноздатності держави, реформа сектору безпеки та оборони відповідно до рекомендацій Альянсу, переведення Збройних Сил на стандарти НАТО.

Ці задачі потребують фахового підходу та якісної координації. «На жаль, на шляху до НАТО ми свого часу втратили темп, загрузнувши у внутрішньополітичних дебатах щодо безпекового вибору країни. Нині питання в тому, як повернути втрачені позиції, як зробити, щоб наступні кроки були максимально ефективними. Можна багато говорити про прагнення України до приєднання до безпекової спільноти розвинутого світу, про членство в НАТО, про політичні діалоги Уряду та практичну взаємодію міністерств з Альянсом, але надзвичайно важливо враховувати той факт, що Україна отримала майже повністю знищений в період з 2009 по 2013 роки фаховий інститут державних службовців-євроатлантистів, зазначила Віце-прем’єр-міністр.

Вона наголосила, що ще 10 років тому в міністерствах та відомствах на базі міжнародних підрозділів оборонно-безпекового блоку функціонували окремі відділи з питань співробітництва з НАТО, на базі Секретаріату Кабінету Міністрів було створене Координаційне бюро з європейської та євроатлантичної інтеграції, яке діяло з 2008 р. по 2010 р., у складі МЗС працював Департамент НАТО. А з 2010 року, коли у контексті взаємин з НАТО відбувалася зміна зовнішньополітичного вектору, а тодішня влада законодавчо закріпила відмову від набуття членства в Альянсі, на рівні державного менеджменту структурні підрозділи НАТО були ліквідовані або влиті в підрозділи з питань європейської інтеграції, більшість фахівців з питань НАТО підпали під скорочення. Робота по лінії НАТО була фактично заморожена.

Віце-прем’єр-міністр підкреслила, що протягом останніх 1,5 року в Секретаріаті Кабінету Міністрів було утворено Управління НАТО як складова новоствореного Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Одним з шляхів вирішення проблем фахового дефіциту, за словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, стала Програма професійного розвитку Україна-НАТО. Важливу роль у координації міжвідомчих процесів співробітництва з НАТО відіграє створена у 2016 році Комісія з питань координації євроатлантичної інтеграції.

Для оперативного вирішення питань за рішенням Комісії створюються постійні або тимчасові робочі групи з представників відповідальних міністерств та відомств, які вирішують всі технічні, експертні та адміністративні питання без зайвого листування та бюрократії. Такі робочі групи створені, наприклад, для вирішення питань з підготовки проекту Річної національної програми Україна-НАТО; з реалізації заходів у рамках Трастових фондів НАТО, зокрема в рамках програми професійної перепідготовки, соціальної адаптації та психологічної реабілітації учасників АТО; у сфері реалізації політики гендерної рівності у оборонно-безпековому секторі; для підготовки до Ігор Нескорених та ін.

«У той же час існує фактор, який зовсім не сприяє ефективній міжвідомчій координації. Це, на жаль, зволікання міністерствами та відомствами з прийняттям рішень щодо розвитку кадрових спроможностей євроатлантичного напрямку. На жаль, питання НАТО все ще сприймаються додатковим «навантаженням». Для досягнення ефективної взаємодії з НАТО, досягнення стандартів НАТО, проведення реформ в оборонно-безпековій сфері, а також, беручи до уваги визначення мети набуття членства України в НАТО як національного пріоритету, кількість безпосередньо відповідальних за співпрацю з НАТО співробітників має бути збільшена у десятки разів», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона звернулась до народних депутатів з проханням використати можливість ухваленого політичного рішення та надати поштовху у питаннях створення системи інституціональних спроможностей держави у сфері євроатлантичної інтеграції з потужною кадровою базою.

Віце-прем’єр-міністр також подякувала комітетам Верховної Ради України у закордонних справах, з питань європейської інтеграції та депутатам комітету з питань національної безпеки і оборони за організацію слухань та підкреслила їх важливість.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео