​Павло Петренко: 800 000 громадян отримали безоплатну правову допомогу

​Павло Петренко: 800 000 громадян отримали безоплатну правову допомогу
165085 ПЕРЕГЛЯДІВ

Завдяки розвитку системи безоплатної правової допомоги Мін’юсту понад 8 мільйонів українців отримали право на безкоштовного адвоката для захисту своїх інтересів у суді. Про це Міністр юстиції України Павло Петренко повідомив під час інтерв’ю виданню «Голос України».

«Ми створили 550 центрів та бюро безоплатної правової допомоги, які діють по всій Україні. 1 600 юристів та 5 000 адвокатів надають безоплатну правову допомогу мільйонам громадян, які раніше не могли отримати захист. Майже 800 000 українців уже отримали безоплатну правову допомогу по всій Україні», - зазначив очільник Мін’юсту.

Серед головних досягнень Міністерства юстиції – впровадження он-лайн сервісів. Наразі в «Он-лайн будинку юстиції» доступно більше 30 сервісів.

«Ми запустили нові зручні сервіси Мін’юсту. Наприклад, сервіс «Шлюб за добу», який діє у 35 містах та містечках по всій країні. Громадяни залюбки користуються такими новаціями як видача свідоцтва про народження безпосередньо у пологовому будинку та оформлення державної допомоги при народженні малюка онлайн. Створено прості та комфортні сервіси з реєстрації майна та бізнесу», - повідомив Міністр юстиції.

Він підкреслив: серйозна робота ведеться Мін’юстом у міжнародних судах. На даний момент подано 5 великих справ проти Росії до Європейського суду з прав людини. Стосовно 2 справ уже представлено юридичну позицію України. Підписано угоду з Нідерландами про міжнародне співробітництво у розслідуванні збиття МН17. Подано позов проти РФ до Міжнародного суду ООН.

Очільник Мін’юсту детально зупинився навсеукраїнському просвітницькому проекті «Я МАЮ ПРАВО!», який реалізується Урядом спільно з партнерами з програми USAID «Нове Правосуддя» та Фондом «Відродження».

Мета проекту – дати як знання, так і прикладні навички використання законів для захисту прав. Центрибезоплатної правової допомогиє своєрідним інституційним каркасом для реалізації завдань проекту. Вони забезпечують постійну комунікацію із суспільством.Проект діє за трьома основними напрямами:

«Перший напрям під назвою «Маски-шоу – стоп» спрямований на захист прав підприємців. Другий напрям – «Чужих дітей не буває» - стосується захисту прав дітей і прийняття Закону щодо посилення відповідальності за жорстку несплату аліментів. Третій – «Захист прав аграріїв» - передбачає роботу оперативних антирейдерських аграрних штабів по всій Україні», - наголосив Павло Петренко.

Мої відео