Українці тепер знатимуть, куди іде кожна копійка держ. бюджету

Українці тепер знатимуть, куди іде кожна копійка держ. бюджету
132669 ПЕРЕГЛЯДІВ

Президент України Петро Порошенко підписав закон, що дозволяє кожному громадянину мати доступ до інформації, щодо витрат коштів бюджету

Президент України Петро Порошенко підписав закон, що дозволяє кожному громадянину мати доступ до інформації, щодо витрат коштів бюджету. Це стосується усіх коштів державного гаманця: будуть опубліковуватися звіти витрат державного і місцевого бюджетів, Пенсійного фонду та фондів державного соціального страхування.
Взагалі, у владних колах вже давно іде мова про відкритість інформації, щодо використання державного гаманця. Ще раніше публікацію звітів витрати своїх коштів заявило Міністерство екології. Самі ж українці майже в один голос підтримують таку ініціативу влади. Головний аргумент: «Ми ж повинні знати на що витрачаються наші податки».
Новий закон вступить у силу через 6 місяців після підписання, тобто вже в серпні цього року кожен зможе отримати потрібну інформацію. Ці пів року стануть терміном підготовки: на меті – створити веб-портал. Він буде єдиним для всіх установ: від державних, до місцевого самоуправління. Доступ буде вільним та, звісно, безкоштовним.
Така реформа інформаційної відкритості стане запорукою прозорості державного фінансування різних установ та закладів і буде гарантією європейських цінностей в Україні, стверджують експерти.
Крім того, разом із проведенням даної реформи – Президент підписав згоду про надання автономії територіальним общинам. Тепер органи місцевого самоврядування можуть висунути пропозицію про бажання створення нових територіальних об’єднань на добровільних началах різних сіл, пмт та міст.

Мої відео