Кто хоче бути міліціонером: в Україні збираються скасувати «прокуратуру»

Кто хоче бути міліціонером: в Україні збираються скасувати «прокуратуру»
212126 ПЕРЕГЛЯДІВ

Стан правоохоронних органів у суспільстві – дуже суперечлива категорія. Одні експерти вважають, що нашу систему треба реформувати і докорінно змінювати у сфері слідства і судочинства, інші хочуть залишити все як є

Стан правоохоронних органів у суспільстві – дуже суперечлива категорія. Одні експерти вважають, що нашу систему треба реформувати і докорінно змінювати у сфері слідства і судочинства, інші хочуть залишити все як є. Чи є тут золота середина – давайте розберемося.
Буквально сьогодні віце-спікер Оксана Сироїд заявила, що зміни в Конституції треба вносити в першу чергу в сфері судочинства. Вона запропонувала дуже неочікувану ідею: скасувати Основним законом такий орган, як прокуратуру.
Дане питання висвітлюється у розрізі децентралізації влади. Оксана вважає, що такий орган вже сам себе «віджив» і потребує реорганізації.
Нагадуємо, що головні засади прокуратури визначені статтею 121 Конституції України. Очолює прокуратуру – Генеральний прокурор України, який призначається Верховною Радою та Президентом України.
Головна ідея віце-спікера полягає в тому, щоб надати судовій гілці максимальної автономії. Саме це допоможе досягти європейських стандартів цій сфері. Крім того, скасування органу, як такого допоможе вберегти судочинство в Україні від політичної заангажованості.
Щодо європейської практики в цій сфері, то в Італії усі прокурори підкорюються лише своїм місцевим судам, користуються повною автономією і призначаються тільки своїм округом. Тут прокуратура чітко відокремлена від виконавчої влади. Водночас, конституція Італії дає можливість президенту та парламенту слідкувати за роботою прокуратури. У Німеччині - судова гілка також чітко відокремлена від виконавчої. Кожна федеральна земля має право призначати за своїм розсудом прокурорів та суддів, проте все ж таки контролю з боку міністерства юстиції не позбавлені.
Наскільки буде вигідним це рішення для України - ще не відомо, але ініціатор судочинної автономії впевнена, що така реформа дасть судам бути більш незалежними і краще обізнаними у місцевих справах.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео