Верховна Рада прийняла зміни до двох законопроєктів

Верховна Рада прийняла зміни до двох законопроєктів
11698 ПЕРЕГЛЯДІВ

5 лютого 2021 року Верховна Рада зробила зміни до законопроєкту №4489-1 «Про вищу освіту» та встановила декілька нових правил щодо коректного процесу обрання керівників до закладів вищої освіти.

Нові внески до закону підтримало 322 депутати та ще 39 депутатів участі в голосуванні не брало.

Основною причиною прийняття нових правил були застарілі регламенти та неякісний виборчий процес, який не відповідає міжнародним та європейським стандартам.  

Основні внески та зміни в законопроєкті:

·       Проведення другого туру через сім днів у разі не набрання 50% голосів жодної кандидатури (від двох та більше осіб);

·       До другого туру проходять лише двоє осіб, які в результаті першого туру набрали оптимальну кількість відсотків голосів;

·       Нову процедуру обрання нового керівника, минулий який не пройшов основні процеси, назначають в найближчі сім днів та знову включають його;

Такі невеликі внески зроблять змагання простішими та не складними.

Для оцінки якості роботи ректорів підписуватимуться договори та контракти, на основі яких скрадатиметься система оцінок ефективності роботи, з якого випливатиме покращення фінансового положення конкретного університету.

До обрання Сергія Шкарлета Міністром освіти та науки, це був наймолодший ректор України в Чернігівському державному технологічному університеті.

Наразі Міністр освіти планує зробити університети національними та автономними від держави.

Також Президент Володимири Зеленський за час правління створив команду з розв'язання питань покращення вищої освіти, в першу чергу це:

·       Побудування сучасних гуртожитків та забезпечення місця для студентів, які не проживають в цьому місці та не мають житла;

·       Розвиток наукової діяльності, побудова лабораторій та поширення математичних наук;

·       Комфорт та нормальне навчання студентів з інших країн;

Також сьогодні Верховна Рада в першому читанні  ввела зміни щодо закону №4318  «Про культуру», а саме:

·       Введення понять: державна культурна політика та культурні послуги, центр культурних послуг;

·       Перегляд основних регламентів культурної політики;

·       Спостереження та оцінка культурної політики на рівні достатньої підготовки та самостійності;

·       Підвищення якості культурних послуг для суспільства та покращення інфраструктури в окремих областях;

·       Забезпечення стандартним пакетом послуг людей, яка оплачуватиметься державою чи місцевою радою.

Фінансові витрати підуть на послуги та нормативні акти для дотримання порядку.

Законопроєкт підтримало 280 депутатів, утрималось від голосування 28 осіб та 44 депутати не брали участі в читанні. Проти змін виступило 16 народних депутатів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео