Ризикнути життям й заробити копійку: журналісти скаржаться на малі зарплати

Ризикнути життям й заробити копійку: журналісти скаржаться на малі зарплати
39944 ПЕРЕГЛЯДІВ

Люди, які не пов’язані з журналістикою й спостерігають зі сторони думають, що це престижна робота, яка є доволі високооплачувана. Журналісти у свою чергу виконують багато функцій й скаржаться на малі зарплати. Медійники в Україні вважають, що їх працю ніхто не цінує. Варто почати з того, що професія журналіста вже п’ять років у рейтингу найпопулярніших професій. Міністерство освіти й науки України повідомило, що освіту журналіста можна отримати у 39 університетах. Диплом журналіста кожного року отримує понад 3 тисячі студента, а магістра близько двох. Попри такий попит, професію журналіст не можна вважати добре оплачуваною роботою. Вона поступається ІТ галузям, бухгалтерам та банківським працівникам.

Зарплата журналіста напряму залежить від посади, яку він обіймає в медіа, від територіального розташування та статі. Якщо дивитися дані щодо зарплати журналістів в Держстаті та на сайтах ЗМІ, то можна зовсім заплутатися. Зарплата працівників, то зростає з неймовірним обертом, то знову падає до мінімальної суми. Якщо ще в січні 2018 року зарплата журналіста становила 12 248 гривні, а вже в березні 2019 року піднялася до 13 809 гривень. Така картинка спостерігається не тільки в працівників ЗМІ, а й по всьому ринку праці. Практично щомісяця зарплати українців можуть збільшуватись від 100 до 500 гривень. Дані рекрутингових агентств дивиться на картину з іншого боку. Вони запевняють, що більша частина українців не бачила ніколи тих сум, які зазначені в статистиці. Середня зарплата у березні по Києву ледве доходила до 10 тисяч гривень. Судячи даним із сайтів пошуку робити середня щомісячна зарплата журналістів становить близько 6-7 тисяч гривень, а початківець може отримати 5 тисяч за роботу. Як бачимо, що ця сума повністю протилежна державним даним. Таку ситуацію пояснюють тим, що працювати журналістом є багато охочих, тому спостерігається надлишок професійних кадрів у сфері ЗМІ.

Президент Української асоціації медіабізнесу Олексій Погорєлов каже, що картинка ближча до реалій все ж таки на офіційних сайтах працевлаштування, тому що роботодавці висувають справжні цифри. Здавалося б, що вищі зарплати будуть виплачувати у Києві, однак дані із сайту пошуку роботи показують, що найбільшу суму за роботу журналістом пропонують у Вінницькій області – середня 15 тисяч гривень. Найвищі зарплати пропонують керівники телебачення, а найнижчі – друковані видання. До речі, журналісти Донецьких та Луганських областей отримують зарплату у розмірі 3 тисячі гривень. Такий показник є один з найнижчих по всій Україні. Київ у цьому рейтингу посів третє місце із середньою зарплатою розміром 10 тисяч гривень. Держстат також наводить статистику, що чоловіки отримують на 25% більше, ніж жінки на тих же самих посадах. Однак найбільше відкритих вакансій наявні у столиці, бо тут розташовані державні установи та іноземні посольства, офіси ключових ЗМІ. Найбільше із галузей журналістики отримує аналітичний журналіст – 30 000 тисяч, та випусковий редактор – 10 500 гривень. Найменшу суму у розмірі 4500 гривень отримує випусковий редактор. Тож зарплата залежить від посади, яку займає людина у цій галузі. Утім, щоб дійти до хорошої посади потрібно попрацювати за копійки.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео