Надзвичайний стан через мігрантів

Надзвичайний стан через мігрантів
11111 ПЕРЕГЛЯДІВ

Наразі відбувається справжня міграційна криза через погіршення ситуації у Білорусі. Жителі країни-сусідки масово біжать з неї. Шляхи такої стихійної міграції пролягають якраз через Волинь.

Через близькість Волинської області до Білорусії, мігранти масово намагаються проникнути через кордони України саме у цьому районі. І така велика кількість мігрантів не може залишитися непоміченою. Прикордонники намагаються зупиняти незаконних переселенців, але далеко не завжди є така можливість.

Чому саме Волинь? По-перше, це близькість не тільки до України, а і до інших країн, таких як Польща. Мігранти вже нічого не бояться і просто намагаються бігти куди можна, тільки б не залишатися у Білорусі. І багато хто з них намагається прорватися не лише в Україну, а й в інші європейські країни, знайти прихисток саме там. А так, як білоруський кордон прилягає до Волині, а вона в свою чергу знаходиться дуже недалеко від кордонів з Польщею, біженці бачить вихід в міграції саме сюди. Через це відбувається своєрідний міграційний колапс, адже насправді біженців ніхто не чекає ні в Україні, в інших країнах, вони фактично є загрозою національній безпеці країн. По-друге, навіть біженці які безпосередньо не знаходяться на кордонах з територією України все одно достатньо близькі до них. Так, наразі на кордонах із Польщею та Литвою знаходяться близько 16 тисяч осіб. І це є прямою загрозою для України.

У зв'язку з цією ситуацією нещодавно відбувся брифінг міжвідомчої наради. Він відбувся у Луцьку, де якраз і обговорювали питання щодо міграції та навіть уведення надзвичайного стану у регіоні. На цьому брифінгу були присутні Юрій Лебідь (заступник голови Нацгвардії України), Ігор Клименко (голова Нацполіції), а також голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко та міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

У рамках цього брифінгу було обговорено ряд питань щодо посилення кордонів України. Фактично планується будувати своєрідну стіну для забезпечення стратегічної мети з безпеки українських кордонів. Там плануються тимчасові споруди. Також на цих місцях знаходяться силовики. Додатково до цього відбувається взаємодія із підрозділами різноманітних громадських формувань та територіальної оборони задля забезпечення швидкої реакції.

Окрім цього також було проведено навчання з протидії порушення державного кордону масою мігрантів. Такі навчання відбувалися у Ковельському районі. Така дислокація обрана не даремно, адже буквально за два кілометри від навчання розташований кордон із Білоруссю, а всього за кілометр – з Польщею. Під час навчань було відточено навички реакції на загрози порушення державного кордону. Окрім цього відпрацьовувалися механізми того, як потрібно стримувати натовп. Військові, що були задіяні на навчаннях, є представниками прикордонної служби, Національної поліції та Національної гвардії. Це фактично дає поштовх у набутті координації та злагодження у роботі цих структур. Загалом навчання дозволили провести роботу щодо відпрацювання різних сценаріїв розвитку подій. Серед них було навіть впровадження надзвичайного стану, що насправді є можливим за погіршення ситуації.

Навчання та брифінг відбувалися по причині того, що міністерство внутрішніх справ все таки вирішило збільшити кількість прикордонних служб на кордонах. Зокрема це збільшення стосується саме кордонів з Білоруссю. Спостерігаючи за ситуацією з мігрантами і тим, що наразі величезна їх кількість наближається до кордонів з Польщею, Україна вирішила завчасно підготуватися до можливих атак. Загалом кількість прикордонників що наразі знаходиться на північних та північно-західних кордонах України збільшується в понад два рази.

Мої відео