У Одесі зламали дрон за 1,5 мільйони гривень

У Одесі зламали дрон за 1,5 мільйони гривень
30559 ПЕРЕГЛЯДІВ

Кілька тижнів тому Одеська поліція придбала інноваційний дрон, що повинен був надавати ще більше можливостей у розкритті злочинів. Проте його вже зламали. Випадково.

25 жовтня 2021 року Головне управління Національної поліції Одещини придбало мультифункціональний дрон. Для цього проводився аукціон, де і було здійснено покупку. Мультикоптер має величезну кількість функцій, серед яких тепловізор, широкоформатний об'єктив, камера з кількакратним наближенням, лазерний прилад для відмірювання дальності, а також системи інфрачервоних датчиків та супутникового позиціювання. Такий апарат набирає достатньо високу швидкість (23 м/с) і приблизно 55 хвилин може літати на висоті до 5 кілометрів над рівнем моря. Така складна та функціональна техніка обійшлася області майже в 1,5 мільйони гривень.

Проте коптер не встиг довго послугувати Одеській поліції. Перші ж його випробування закінчилися пошкодженням. А все через те, що про тестування не було повідомлено.

Зі слів поліцейських, що були присутні на тесті, для перевірки мультикоптера в Одеську область приїхали спеціалісти поліції повітряної підтримки. Вони це зробили без попередження. І вже під час випробувань управління поліції Одеси викликало особистий склад, адже в Головне управління Національної поліції Одеської області було повідомлено про ворожий літальний апарат, який було помічено в Одесі.

Особистий склад було відправлено на пошуки, проте сам дрон знайдено не було. Лише його залишки. Коптер, що пробув на балансі поліції лише три дні, збили воєнні, над складом яких він пролетів. На апараті не було жодних упізнавальних знаків. Ті, хто безпосередньо не були причетні до випробувань навіть не знали, що він буде літати містом. І тим паче, що це саме український апарат.

1,5 мільйони гривень фактично збили в Одесі. Причиною цього стала халатність. Чи понесе тепер хтось відповідальність за це й хто це буде – сказати важко. Але люди, що вже дізналися про цю подію, обурені, адже фактично це були кошти з податків тих, кого цей мультикоптер і повинен був захищати.

Мої відео