У Дніпрі утеплились по муралу

У Дніпрі утеплились по муралу
25102 ПЕРЕГЛЯДІВ

Вчора інспекція з питань благоустрою Дніпровської міської ради помітила те, що на одному із найвідоміших муралів міста, "Пані Дніпра", що знаходиться на фасаді одного із 16-поверхових будинків, хтось вирішив здійснити утеплення. Прямо поверх малюнку.

Витвір мистецтва знаходиться на будинку в мікрорайоні Сонячний, на вулиці Маршала Малиновського. Цей стінопис був першим у місті й фактично є частиною композиції, адже на іншому будинку є "Пан Дніпра", парна картина. У 2017 році їх було створено під час реалізації загальноміської програми. І до того жителів повинні були попередити про це й дати час на утеплювальні роботи.

Понад три роки мурал, що видно навіть з іншого берега, прикрашав місто. Але днями житель цього будинку вирішив здійснити зовнішнє утеплення, латкове, як його називають спеціалісти. І тому на кольоровому полотні з'явилася біла пляма.

У соціальних мережах швидко відреагували на це. При чому коментатори розділилися на два табори: одні захищали авторів муралу і писали про те, що це блюзнірство, так руйнувати легендарний витвір, у той час, як інші стали на бік жителя міста, що утеплювався.

Фахівці з інспекції благоустрою Дніпровської міської ради також оперативно дали свої коментарі. Виявилося, що вони виписали дніпрянину припис, згідно з яким утеплювач було знято. Якби цього не сталося, власникові могли б нарахувати штраф, адже це було б знищення витвору мистецтва, створеного на кошти з бюджету міста.

Комфорт чи естетика? Так, більшість жителів міста вважають, що правильно зробили, коли змусили зняти утеплення. Але чи справді мешканців попереджали в такі строки, щоб вони змогли за бажанням здійснити такі роботи – достеменно невідомо. Та зрозуміло, що подібні латки на муралах намагатимуться більше не повторювати після цього випадку.

Мої відео