Міфи про законопроєкт «Про адміністративну процедуру»

Міфи про законопроєкт «Про адміністративну процедуру»
15069 ПЕРЕГЛЯДІВ

Навколо адміністративної процедури та законопроєкту, яким пропонується її запровадити в Україні, існує чимало міфів. Тож, про розповсюджені з цих мифів у статті. 

Міф №1: «Осягнути неосяжне» – закон охоплює занадто широку кількість різноманітних суспільних відносин, які неможливо регулювати одним документом.

Реальність:
• Закон має слугувати рамковим регулюванням і містити лише уніфіковані, загальні для державного апарату принципи та правила поведінки. Звичайно, завжди існуватимуть сфери, які потребуватимуть спеціального регулювання і в яких відхід від деяких принципів може бути обґрунтованим. У такому разі застосовуються спеціальні правила. Однак, у разі відсутності такої обґрунтованості, повинна застосовуватися загальна процедура.
• Єдина адмінпроцедура діє в усіх країнах-членах ЄС.
• ЄС розглядає ідею створення єдиного адміністративного процесу для всіх інституцій ЄС.

Міф №2: Іноді можна почути таку думку: "Навіщо ухвалювати закон про адміністративну процедуру, якщо вона в Україні вже існує?" Насправді ж це не так.

Реальність: Зараз для отримання кожної державної послуги діє особливий порядок, визначений окремим законом, урядовим актом чи внутрішньою інструкцією органу влади. На практиці це ускладнює та уповільнює процес отримання послуг, сприяє маніпуляціям та корупції.
• Адмінпроцедура ж є рамковими принципами та правилами і покликана стати єдиним алгоритмом швидких і передбачуваних дій для надання/отримання державних послуг.

Міф №3: Прийняття законопроєкту призведе до перехрещування компетенції адміністративних судів та адміністративних органів.

Реальність:

• Органи публічної адміністрації часто приймають важливі рішення в житті людей. Наприклад, дозвіл на будівництво може вплинути на істотні права особи, але також може порушити права сусідів (наприклад, якщо будинок побудовано таким чином, що ні медична служба, ні пожежна машина не можуть одержати доступ до сусіднього будинку).
• Адміністративне (несудове) оскарження попереджує та зменшує надмірне навантаження на адміністративні суди.
• Це швидший і дешевший спосіб вирішення спорів.
• Орган найвищого рівня одержує скарги, що дозволяє йому виявляти системні помилки та забезпечувати уніфікованість практик. Це створює можливості для удосконалення функціонування публічної адміністрації в цілому.

 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео