Комплекс весняно-польових робіт розпочатий

Комплекс весняно-польових робіт розпочатий
50268 ПЕРЕГЛЯДІВ

У 2021 році агрономи дещо змінили терміни сівби сільськогосподарських культур. Причина — пізній прихід весни. Фахівці стверджують, варто було б змістити посівний календар 2021 року на більш ранні терміни. До того ж терміни сівби на господарствах намагаються дотримуватися.
Так, на Заході та Півночі соняшник сіють у 2-3 декаді квітня, на Півдні та в південно-східних областях в 1-2 декаді квітня. Сою на Заході та Півночі агрономи починають сіяти з 25 квітня - 15 травня. Тоді як в південно-східних областях 15 квітня - 5 травня. Сівба кукурудзи на зерно розпочинається 10 - 13 квітня, 22 квітня - 2 травня. Сівба кукурудзи на силос припадає майже на такі ж терміни, що і попередні (15 - 22 квітня). Цукрові буряки в господарстві на Заході та Півночі сіють у 2-3 декаді квітня, такі ж терміни припадають і в регіонах Півдня. Сівба ярих зернових колосових на Заході, Півночі та в південно-східних областях — кінець березня — початок квітня.

Проте, агрономи кажуть, що врожайність залежить не тільки від рекомендованих термінів сівби на українських землях, а насамперед від наявності вологи та опадів, які ґрунт вбирає за зиму та перший місяць весни. Експерт з аграрних технологій Олексій Сергієнко вважає, що в другій декаді квітня потрібної вологи для хорошого врожаю в землі вже немає. Він стверджує, що варто проводити польові роботи на ранніх термінах весни, коли запаси вологи в ґрунті досягають 30 см.
Тобто, за рекомендаціями аграріїв, весною господарі полів можуть провести метровий та півтораметровий моніторинг шару ґрунту. І якщо погода задовільна, відразу, не вагаючись, проводити комплекс весняно-польових робіт.
Додамо, що календар посіву озимих культур значно відрізняється від весняного. Так, агрономи кажуть, що він є неоднозначним. Причиною стають кліматичні зміни по всій території України. Тож часто аграрії мусять сіяти на 5-10 днів раніше. Наприклад, на Півдні спостерігається постійна посуха. Тому в південних регіонах слід сіяти значно раніше, аби озимі культури могли увібрати вологу із ґрунту й не відчувати значний дефіцит опадів. Але, фахівці стверджують, що посуха призводить до зменшення вологи у 10 см ґрунту. Тож інколи краще терміни в календарі посіву зсунути на пізніше.
Наприклад, у 2020 році на осінній посівній на Сумщині агрономи змушені були вносити корективи в календар сівби. Посів пшениці припав на пізні терміни. Причиною став дефіцит вологи у вересні та використаний час на збирання соняшника. Так, агрономи кажуть, що краще проводити моніторинг вологи у ґрунті не тільки навесні, а й восени після жнив. Зроблені висновки, дадуть змогу усвідомити чи потрібно проводити сівбу на зиму, чи краще зачекати опадів для кращого врожаю. Практика показує: погано оброблена земля для посіву озимих культур, призводить до чималої кількості проблем. Тож краще зачекати декілька днів й провести всі необхідні ґрунтообробні процеси.

До речі, аграрії з Польщі запевняють, не варто боятися пізніх термінів сівби. З власного досвіду вони кажуть, що озиму пшеницю можна сіяти за сприятливих умов в листопаді та грудні. Як результат, кращий врожай від ярої пшениці, посіяної ранньою весною. Звичайно, за посівним календарем такі пізні терміни не рекомендуються. Адже добре, щоб перші зерна проростати до перших морозів. Важливо, щоб пшениця досягла стадії першого листка. Кажуть, що це найбільш сприятлива фаза для росту рослини. В ній остання ще живиться запасами зерна аж до 3-го листка.

Згідно з даними Урядового порталу станом на 29 квітня сільськогосподарські виробники посіяли майже 3 млн га ярих зернових культур. Зокрема, рекорди по сівбі б'ють Тернопільська, Донецька, Херсонська й Волинська області. Пшениці вже посіяно 168,2 тис. га, ячменю - 1,28 млн га, вівса - 182,8 тис. га, гороху - 220 тис. га.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео