ЯКЩО ВИ МОЖЕТЕ, ВИ МУСИТЕ (що робити бізнесу в карантин)

ЯКЩО ВИ МОЖЕТЕ, ВИ МУСИТЕ (що робити бізнесу в карантин)
22564 ПЕРЕГЛЯДІВ
 
Можна по-різному ставитися до зупинки багатьох бізнесів через #карантин.
Сперечатися виправданий карантин, чи ні, однак відмінити ситуацію, що склалася, ми не можемо.
Втрат не уникнути – це незаперечно. Але як їх мінімізувати?
Що робити бізнесу, щоб вийти із цієї ситуації з мінімальними втратами?
Якщо Ви можете, Ви мусите використати цей час як можливість систематизувати, оптимізувати та адаптувати бізнес-процеси під нові умови ринку.
Можливо, нарешті настав саме той час зробити те, до чого раніше «не доходили руки» через рутину та операційку.
Це забезпечить Вам міцний фундамент, щоб витримати рецесію, а вона неминуче буде.
Зараз ніхто не може точно сказати, яких збитків завдасть карантин, однак, також ніхто не сумнівається, що ситуація, яка склалася, назавжди внесе суттєві зміни в способи нашого спілкування, споживання, навчання і роботи.
Давайте подивимося - як, щоб розуміти, що слід враховувати, оптимізуючи бізнес-процеси свого бізнесу - разом із виконавчим директором Федерації Розвитку Франчайзингу Наталією Колодій.
 
1. Збільшення #онлайн-продажів.
Через які канали Ваш бізнес може продовжувати зростання доходів під час #кризи COVID-19? Те, що лежить на поверхні – це онлайн-продажі.
Тут можливо 2 варіанти – через свій власний ресурс (сайт, соцмережі) і/або через так звані маркет-плейси. То ж проаналізуйте та знайдіть онлайн-платформу (або навіть декілька), яка найкраще підходить для Вашого бізнесу і почніть там продавати чи розповідати про свій продукт, сервіси чи послуги.
Світ навколо переходить в онлайн. #Amazon додає 100 тис нових робочих місць, бо не справляється з новим рівнем попиту. То ж точно варто зосередитися на стратегії онлайн-продажів.
Інші гравці ринку намагаються збільшити об’єми. Наприклад, британський #інтернет-#супермаркет Ocado призупинив нові замовлення до тих пір, поки не зможе усунути відставання в #поставках. А хтось впроваджує нові #технології. Так, Китайський гігант електронної комерції JD.com почав використовувати безпілотні автомобілі для доставки їжі та медикаментів в Ухань.
Тому чи для Вашого бізнесу онлайн – це єдиний варіант збільшити продажі? Можливо є інші варіанти! Коли клієнтів менше, треба продавати більше. Як це зробити? Подумайте!
Наприклад: запустіть сарафанне радіо! Хай Ваші співробітники (чи навіть постійні клієнти), які сидять вдома, покажуть та розкажуть про Ваш продукт та Компанію у себе в #соцмережах. Це дасть можливість спілкуватися з Вашими існуючими клієнтами та знаходити нових.
 
2. Перехід на #дистанційну (віддалену) роботу працівників та неповний робочий день (чи неповний робочий тиждень).
Ще недавно роботодавці навіть не розглядали такі варіанти як:
- працівник може працювати поза офісом (дистанційна робота);
- працівники можуть бути не тільки в «штаті», але й зовнішні, так звані аутсорсери;
- працівник може працювати не повний тиждень чи не повний робочий день (такі послуги також надають аутстафінгові компанії).
Ще недавно одна моя знайома гордо вимагала: «мені потрібен працівник «на борт», щоб був в офісі і ніяких дистанціонщиків». Ну-ну.
Ми живемо в 21 сторіччі - є маса ресурсів, які дозволять практично все робити в онлайн-режимі. І світ вже це робить. Webex, один з ресурсів для відеоконференцій і онлайн-зустрічей, повідомив про 6,7 млрд. зустрічей в березні, що на 0,7 млрд. більше, ніж у січні.
Крім #Webex є й інші подібні додатки. Це – #Zoom, #Slack, #Cisco і #Skype. А для налаштування програм внутрішнього зв'язку і віртуальної приватної мережі для своєї команди існує #VPN. Ну і найпоширеніші інструменти, які ми використовуємо вже давно – це різні месенджери: #Viber, #WhatsApp, #Telegram та інші.
#Google зупинився тільки на онлайн, проводячи Google Cloud Next. IBM теж переніс конференцію розробників в онлайн. Хоча в минулому році на конференцію приїхало більше 30 тис учасників. То ж боятися нема чого – достатньо позбутися консерватизму.
Для бізнесу є величезні плюси в інтернет-роботі. Наприклад:
- Ви отримаєте додаткову #лояльність працівників – багато кому подобається віддалена робота та багато хто не хоче витрачати години свого часу на поїздки в офіс;
- Ви заощадите на оренді офісного приміщення, комунальних послугах та інших #накладних витратах;
- Ви зможете найняти талановитих співробітників з усієї країни, а не тільки тих, хто живе недалеко від офісу.
 
3. Популярність #доставки.
Так само як і в онлайн-продажах – тут можливо 2 варіанти – можна доставляти своїми силами або з допомогою логістичних компаній, яких зараз досить багато – від #Glovo, #Raketa, #UberEats до #Новапошта та #Justin.
Якщо Ви раніше не були активні в доставці, то зараз саме час продумати, як організувати такий бізнес-процес.
 
4. Стрибок в онлайн-навчанні.
Чимало закладів та ресурсів на час карантину відкрили #безкоштовні #онлайн-курси. У Китаї соціальна відеоплатформа Kuaishou (оцінена в $ 28 млрд), запропонувала освітні онлайн-пропозиції, бо за цим – майбутнє.
Онлайн-навчання відкриває перед бізнесом 2 великі можливості:
- навчати та підвищувати професійність Ваших співробітників онлайн, тобто «не відходячи від каси»;
- розширити канали комунікацій з поточними чи потенційними клієнтами - показувати відео та розповідати про свою Компанію та свої продукти, сервіси, послуги.
До сих пір багато хто уникав робити, наприклад, онлайн-інструкції для клієнтів чи онлайн-#тренінги для персоналу, але зараз варто починати це робити.
За місяці карантину з’явився пласт споживачів, які вимушено «присіли» на онлайн-навчання чи онлайн-презентації і їм це сподобалося! То ж після карантину попит залишиться. Чому це вигідно та ефективно?
1️⃣ По-перше, Ви можете проходити тренінги та консультації з викладачем "не відходячи від каси". При чому, зараз не потрібно впихати в себе всю інформацію за 8 годин тренінгу! Тепер можна робити це в міру необхідності, при цьому вибираючи з програми навчання тільки ті модулі, які Вам потрібні і цікаві зараз.
2️⃣ По-друге, Ви не витрачаєте час і гроші на дорогу!
3️⃣ По-третє, у Вас менше шансів "Стратити" і не потрапити на тренінг чи консультацію, адже на робочому місці, тим більше, якщо воно вдома, не грозять корки чи зупинка транспорту.
4️⃣ По-четверте, Ви самі вибираєте час онлайн-зустрічей: будь-то в 7 ранку або в 10 вечора.
5️⃣ По-п'яте, в роботі онлайн більше можливостей - Ви можете отримати презентації та / або відео з консультацій чи тренінгів і переглядати коли буде потрібно!
І ще одна, але не остання, перевага онлайн - Ви можете займатися де хочете і з ким хочете. Наприклад, Ви в Києві, викладач в Мадриді або навпаки: погодили час, вийшли на зв'язок і працюємо! Приклад для торгових мереж тут: www.nkolodii.com/professional
 
5. Підготовка до наступної #кризи.
Ніхто точно не знає, як довго триватиме карантин COVID-19, і зараз важко прогнозувати подальший розвиток подій. Але навіть якщо це скоро закінчиться і Ваш бізнес постраждає мінімально, нас чекає криза в економіці. Слід готуватися до неї вже зараз. Карантин дає нам для цього час. Використаймо з користю. Як оптимізувати витрати? Як не втратити рентабельність? Як наростити обороти? І як розвиватися далі? ВАРІАНТ відповіді - розглянути подальший розвиток по моделі франчайзину та за час карантину підготувати свою франшизу.
 
Федерація Розвитку Франчайзингу України
Вдосконалюючи бізнес, разом зробимо світ кращим!
Теги: #Франчайзинг #franchising #operation_manual #franchise #frichise_your_business #FDF_Franchising_Development_Federation #businesstips #growbetter #customerfirst #marketingtips #консалтинг #коучинг #бізнескоуч #аналітик #рітейл #менеджмент #тренінг #тренер #кейс #retail #ментор #купити_франшизу #договір_франчайзингу #франшиза #розвиток_бізнесу ,#карантин #криза
Мої відео