Що відбувається на ринку праці зараз: аналітика robota.ua

Що відбувається на ринку праці зараз: аналітика robota.ua
86335 ПЕРЕГЛЯДІВ

Кому роботодавці готові платити від 100 000 гривень? Аналітика robota.ua


Зарплати в Україні 2020: аналітика robota.ua

Ситуація на ринку праці після карантинних послаблень стрімко змінюється. Вакансій стає більше, зарплати ростуть, а кандидати активно розміщують резюме. Які сфери зараз найпопулярніші? Скільки роботодавці готові платити спеціалістам різних галузей? Що ще пропонують, окрім зарплати? Відповідає на ці питання robota.ua – перша онлайн-платформа для пошуку роботи в Україні.

Зарплати

Середня зарплата в Україні на сьогоднішній день складає 12 000 гривень за вакансіями і 12 773 гривні за резюме. Як бачимо, пошукачі прохають дещо більше, але в цілому різниця між попитом та пропозицією невелика.Найбільші зарплати пропонують і прохають у сфері IT: 70 000 – 100 000 гривень за пропозиціями роботодавців та резюме пошукачів (тут їх запити майже співпадають).

Серед найбільш привабливих пропозицій від інших роботодавців ми відзначили вакансії для наукових співробітників - медіанна зарплата, яку пропонують їм роботодавці, складає 130 000 гривень. Щоправда, таких вакансій лише шість.

Вакансії

За останні три місяці ситуація на українському ринку праці кардинально змінилася через карантин та світову пандемію коронавірусу. До прикладу, якщо у першому кварталі 2020 року ми нарахували близько 130 000 актуальних вакансій, то за останні три місяці їх кількість зменшилась до 64 000.

Але вже у червні вакансій стало більше, ніж навесні, це свідчить про те, що бізнеси починають відновлювати роботу та укомплектовують свої команди.

Найпопулярніші сфери діяльності

Найбільше пропозицій від роботодавців можна знайти зараз у сфері Роздрібної торгівлі. Також у ТОП-5 сфер діяльності входять Гуртова торгівля, Промисловість та виробництво, ІТ та FMCG.Серед пошукачів ТОП-5 сфер діяльності розподілилися інакше. Вони найчастіше шукають роботу в рубриках Студенти-Початок кар’єри, Торгівля, Адміністративний персонал-Водії-Кур’єри, Продажі-Клієнт-менеджмент та Логістика-Митниця-Склад.Перше місце серед пошукачів займає рубрика Студенти-Початок кар’єри, але це й не дивно. Влітку молодь активно шукає підробіток, але вже восени перше місце може зайняти інша сфера.

Затребувані професії

Рейтинг найбільш популярних професій в Україні за кількістю вакансій нині виглядає так:

• Менеджер з продажу
• Продавець
• Торговий представник
• Торговий представник з авто
• Водій на авто фірми

Пошукачі ж найчастіше шукають дещо інше. Зараз їх ТОП найзатребуваніших професій виглядає так:

• Продавець
• Менеджер з продажу
• Оператор call-центру
• Офіс-менеджер
• Менеджер з продажу по телефону

Що ще пропонують роботодавці

Окрім зарплати, найчастіше роботодавці пропонують кандидатам бонуси або премії, безкоштовне навчання, корпоративні заходи, офіс біля метро, регулярне оновлення зарплати та знижки для співробітників.

Ринок працевлаштування поступово відновлюється, тому не забувайте оновлювати своє резюме, якщо шукаєте роботу, та слідкувати за актуальними трендами. Дізнатися більше про динаміку зарплат і пропозицій від роботодавців ви завжди можете в розділі Прозора Робота на robota.ua 
Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео