У великому бізнесі є місце казці? Як стартапи перетворюються в мільярдні компанії?

У великому бізнесі є місце казці? Як стартапи перетворюються в мільярдні компанії?
203211 ПЕРЕГЛЯДІВ

«Клуб єдинорогів» звучить як назва дитячого шоу. Але насправді мова йде про успішні стартапи, ринкова вартість яких перевищує мільярд доларів. Сьогодны ми поговоримо про особливості компаній-єдинорогів і з'ясовуємо, як заснувати одну з них.

Термін «єдиноріг» як характеристика стартапу вперше з'явився в статті венчурного інвестора Ейлін Лі в 2013 році, після чого його швидко підхопило бізнес-співтовариство. Перше спостереження Лі полягало в тому, що успішні молоді компанії - велика рідкість. Тільки 0,07% стартапів з венчурним фінансуванням досягли оцінки в мільярд доларів менше ніж за десять років. Тоді вона придумала єдиний термін для компаній, яким вдалося це зробити. Варіантів було кілька: єдинороги, мегахіти і хоум-ран (в бейсболі, наприклад, так називають удар, коли м'яч перелітає через все поле і дає б'є право принести своїй команді очко). Ейлін Лі обрала єдинорогів, бо хотіла «передати рідкість і алхімію», властиву подібним проектам.

Однак успішні стартапи об'єднує не тільки висока вартість і рідкість. У 2018 році Business Insider виділив ще чотири характеристики. По-перше, стартапи-єдинороги орієнтовані на споживачів - 62% працюють в сфері B2C, тобто прагнуть зробити продукт або сервіс простішим і доступнішим для покупців або користувачів (а не для компаній-партнерів). Наприклад, Uber спрощує замовлення таксі, а Airbnb - короткострокову оренду житла в незнайомому місті. По-друге, це технологічні компанії - 87% єдинорогів розробляють програмне забезпечення. Так, Dropbox дозволяє обмінюватися файлами за допомогою хмарних технологій. По-третє, модель заробітку стартапу заснована на комісії. Якщо ви коли-небудь замовляли таксі через сервіс, то напевно знаєте, що не вся сума йде безпосередньо водієві: з кожної поїздки певний відсоток отримує сервіс. Ця схема заробітку характерна для 33% єдинорогів. Нарешті, найпопулярніший ринок для таких стартапів - ритейл і електронна комерція, де 25% єдинорогів заробляють мільйони.

Коли Ейлін Лі придумала термін «єдиноріг», вона намагалася виявити помітні схожості між засновниками таких компаній, а не між самими стартапами. У цьому вона згодна з поширеною думкою венчурних інвесторів про те, що робити ставку потрібно на людину, а не на ідею.

Виявилося, що кидати університет заради блискучої кар'єри господареві єдинорога зовсім не обов'язково. Приклади Білла Гейтса і Марка Цукерберга швидше виняток з правил, а середній вік засновників успішних стартапів - 34 роки. Зазвичай до цього моменту у ФАУНДЕР за плечима вже є чудову освіту, наприклад Стенфорд або Гарвард. Також з'ясувалося, що образ ФАУНДЕР як самотнього генія в водолазці - ще один міф. У більшості компаній-єдинорогів є кілька співзасновників, в середньому троє. Хоча один з них вже працював в технологічній компанії і має досвід створення власної компанії, нехай і невдалий. Вчитися на своїх помилках - все ще один з найефективніших методів досягнення успіху.

Якщо вас не лякають небезпеки на шляху до успіху і ви хочете заснувати стартап, який може в перспективі перетворитися в єдинорога, то зверніть увагу на актуальні напрямки - охорона здоров'я, сільське господарство, автомобілебудування і ритейл. У всіх зараз активно шукають технології, які допоможуть знизити витрати і побудувати нові бізнес-моделі.

Зростання таких компаній, як Uber, Lyft і Airbnb, породив свою міні-економіку стартапів. Наприклад, нещодавно в список єдинорогів увійшла компанія Checkr, яка перевіряє дані водіїв, які працюють в Uber, Lyft та інших подібних сервісах. Якщо у вас теж є ідеї, як допомогти учасникам гігономікі (економіки вільного заробітку), то вони цілком можуть вистрілити і в перспективі стати єдинорогами.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео