Ароматний бізнес: як заробити на каві?

Ароматний бізнес: як заробити на каві?
23692 ПЕРЕГЛЯДІВ

Кожен українець в рік може випити 375 чашок кави, а 100 із них випивається на вулицях. Тобто на одну людину в рік уходить 3 кг меленої кави. Серед країн Європи Україна набирає найшвидших темпів розвитку у споживанні свіжої меленої кави. Причому це споживання кави спостерігається поза домом, а асортимент вибору тільки збільшується. Усе це робить кавовий бізнес привабливим для бізнесменів. Дехто може відкритися, а через декілька місяців вже закритися. Поріг доходу напряму залежить від формату кав’ярні, цікавої назви, якості кави та місце розташування.

Ароматний бізнес можна розпочати маючи на старті 3 тисячі доларів. Відкриття мінікав’ярень є хорошим варіантом для великого місця, де людина може взяти каву з собою й побігти по справам. Для цього не потрібно мати мільйони грошей для старту, однак мають бути добре розвинені організаторські якості. Адже знайти місце для закладу, підібрати персонал, купити техніку та підшукати постачальників продукції прийдеться самостійно. Найдорожчою обійдеться навіть не оренда, а покупка професійної кавової машини та кавомолка, які коштують в районі 1 200 дол та 500 дол відповідно. Кавомашини преміум-класу у невеликих кав’ярнях зазвичай не використовуються. На початку кавового бізнесу обладнання беруть в оренду, щоб зекономити грошей, їх вартість в районі 1-2 тисяч гривень на місяць. Стартовий бюджет має бути не менше 3 тисяч доларів, а час окупності від 6-7 місяців. Середня вартість чашки кави становить 25 гривень.

Власник мережі кав’ярень «КаваБулки» Анзор Абуладзе в ароматному бізнесі вже п’ять років й за цей час змінив декілька точок розташування. Він каже, що знайти точку, яка буде приносити дохід дуже складно. Адже на сьогодні багато конкурентів у кавовому бізнесі. Він каже, що якщо ви впевнені, що ваш бізнес протримається на плаву, то краще купувати обладнання одразу. Однак, якщо ви починаєте з малим ресурсом, то краще орендувати кавову машинку. Стартові витрати – оренда приміщення, купівля меблів, обладнання для варки кави та розходові матеріали. Маленькі кав’ярні швидко окуповуються, якщо є великий поток людей, тож багато чого залежить від місця розташування. Власники кав’ярень, які працюють за правилом «кава з собою» кажуть, що однакові кав’ярні в різних місцях можуть приносити абсолютно різні доходи. Найбільший потік людей неподалік від метро, але й оренда приміщення там найдорожча – від 3 до 5 тисяч гривень на місяць. Оренда приміщення в підземному переході, де розташувалась одна із кав’ярень «КаваБулки» коштує 8-10 тисяч.

Такий формат відкриття кав’ярні має свою особливість - сезонність. Влітку стає менше студентів й працівників, тому й попит на каву стає набагато меншим. В такому разі власники змушені вносити корективи у меню, а саме додавати холодні напої й коктейлі. Для того, щоб вкладені гроші в бізнес окупилися, то потрібно продавати хоча б 200 порцій кави в день. Тобто, зароблених грошей в день не повинно бути менше, ніж 5 тисяч гривень. Зарплата баристи буде залежати від виручки, але зазвичай це не більше 15 тисяч гривень. Приблизно таку ж суму щомісяця може отримати власник кав’ярні. Якщо ви плануєте працювати самостійно, то доходу буде вдвічі більше. Вдвічі збільшує оборот продаж випічки та морозива. Головне у цій справі мати стратегію та стійкість, бо після локдауну люди захочуть пити каву по дорозі додому або під час прогулянки.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео