Ембарго ЄС на транспортування нафти морем та стеля цін для неї. Які негативні наслідки слід очікувати Росії?

Ембарго ЄС на транспортування нафти морем та стеля цін для неї. Які негативні наслідки слід очікувати Росії?
30425 ПЕРЕГЛЯДІВ

З 5 грудня 2022 року набуває чинності рішення Ради ЄС на введення цінового ліміту на російську нафту та заборона надавати морські послуги для транспортування та страхування цих вантажів, якщо ціна нафти перевищуватиме 60 доларів за барель. 

 

Таке рішення було ухвалено в п’ятницю 2 грудня 2022 року Радою ЄС та країнами “Великої сімки” разом з Австралією, для того, щоб країна-агресор не отримувала вигоди від війни проти України та стабілізувати світовий енергетичний ринок, уникнути негативних економічних наслідків після російського вторгнення. 

 

Не дивлячись на те, що схема доволі складна, вона значно скоротить доходи Росії від експорту енергетичних ресурсів, та забезпечить стабільність цін на ринку, якщо заборона на експорт призведе до тимчасового дефіциту палива.

голова американського Держдепу Ентоні Блінкен Джерело: Reuters

 

"Ми побачимо, як це спрацює, але те, що я чую від країн в усьому світі - в тому числі за межами Європи - це очікування, що такий механізм допоможе гарантувати подальше надходження енергоносіїв на ринок і водночас обмежувати прибутки, які Росія отримує від цього" - наголошує голова американського Держдепу Ентоні Блінкен. 

Для адаптації ринкової ситуації ціна буде періодично переглядатись. Для цього країни ЄС встановлюють перехідний період в 90 днів після кожної зміни граничної ціни, це забезпечить послідовне застосування граничної ціни всіма операторами. 

 

 

Такий механізм буде переглядатись кожні два місяці для реагування розвиток ситуації на ринку, і буде встановлюватися на рівні, щонайменше, на 5% нижче середньої ціни на російську нафту і нафтопродукти, розрахованої на основі даних міжнародного енергетичного агентства.

 

 

Володимир Зеленський Джерело: Офіційне інтернет-представництво президента України

 

За словами президента України Володимира Зеленського, обмеження цін на російську нафту в 30-40 доларів за барель відчутно вплинуть на економіку Росії. 

 

Цьогоріч Європа нарешті здійснює енергетичне роззброєння Росії. Залежність континенту від російських енергоресурсів почала зменшуватися. А має повністю зникнути. І один із ключових інструментів - це обмеження російських заробітків від експорту ресурсів” - вважає Володимир Зеленський. 

 

 

Президент вдячний колегам з Польщі, Литви та Естонії, оскільки ті пропонували встановити бар’єр у 30 доларів за барель.

 

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто Джерело: офіційна сторінка в мережі Фейсбук Петер Сійярто

 

Проте Угорщина - єдина країна, яка виключає себе зі списку країн, що встановлять граничну ціну на російську нафту.

 

Про це повідомив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто. На офіційній сторінці Фейсбук він написав: “Під час переговорів щодо верхньої межі ціни на нафту ми наполегливо боролися за угорські інтереси, і врешті-решт ми досягли успіху: Угорщина була звільнена від верхньої межі ціни на нафту. Нам вкотре вдалося захистити безпеку енергопостачання нашої країни”.

 

Як ембарго вплине на економіку Росії? 

 

Російські нафтові доходи, що дорівнюють 20% ВВП Росії, третині доходів бюджету і близько 40% доходів від експорту, скорочуються. 

 

З вересня 2022 року доходи від експорту сягнули найнижчого рівня цього року (це близько 15,3 млрд доларів, що на 3,2 млрд доларів менше аніж в серпні). Вже в другій половині листопада показник доходу від експорту нафти був найменшим від лютого цього року. Хоча деякі країни Азії наростили імпорт російської нафти на фоні новин щодо ембарго, проте навіть це не підвищило показники доходів.

 

 

Про відчутний вплив на економіку Росії внаслідок ембарго на нафтопродукти свідчить те, що держава-терорист приховує свої маршрути доставки нафти. Танкери, що експортують російську нафту, стають дедалі більш "втаємниченими" щодо своїх кінцевих пунктів призначення. Спостерігається різке збільшення кількості суден, які виходять з Балтики та вказують своїм наступним пунктом призначення Порт-Саїд або Суецький канал. Ймовірно, більшість з цих суден почнуть подавати сигнали в бік індійських портів, як тільки пройдуть через канал - вважають аналітики Bloomberg.

 

Країна-агресор більше не отримуватиме надприбутків. Через повномасштабне вторгнення їм доведеться скорочувати видобуток на 2 млн барелів нафти щодня, що набагато менше аніж торік.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: ембарго, ЄС, Російська агресія ,повномасштабне вторгнення Росії в Україну , Угорщина, Президент України, Володимир Зеленський
Мої відео