Україна розширить партнерство з Німеччиною у сфері енергетики

Україна розширить партнерство з Німеччиною у сфері енергетики
336755 ПЕРЕГЛЯДІВ

Україна та Німеччина збираються розширити співпрацю у напрямку відновлення енергетичної інфраструктури. Окрім цього сторони у межах досягнутих домовленостей зобов’язалися разом сприяти підвищенню стабільної стійкості енергетичного сектору та розширеному використанню відновлюваних джерел енергії, зокрема вітру, сонця, біомаси, гідроенергії та «зеленого» водню.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.

Заступник міністра енергетики України Ярослав Демченков, зустрівшись з делегацією депутатів Бундестагу Федеративної Республіки Німеччина обговорив напрямки реалізації Німецько-Українського енергетичного партнерства. 

На цій зустрічі Ярослав Демченков висловив вдячність німецьким партнерам за надане українському енергетичному сектору обладнання, яке допомагає проводити відновлювальні та ремонтні роботи після російських атак, а також готуватися до проходження наступного опалювального сезону. Підсумовуючи допомогу Німеччини, в Україну вже надійшло 86 вантажів гуманітарної допомоги загальною вагою 1173 тонни, зокрема 284 силових трансформатори.

За словами заступника очільника Міненерго, країна-партнерка зробила потужний внесок до Фонду енергетичної підтримки України, за кошти якого здійснюються закупівлі устаткування для потреб українських енергетичних компаній.

Під час зустрічі сторони відзначили важливість досягнутих у квітні 2023 року домовленостей між міністром енергетики України Германом Галущенком та віцеканцлером ФРН, Федеральним міністром економіки й захисту клімату Німеччини Робертом Габеком щодо розширення напрямків Німецько-Українського енергетичного партнерства з акцентом на «зелене» відновлення та відбудову енергетики України. 

Вони домовились співпрацювати у напрямку відновлення енергетичної інфраструктури, а також сприяти підвищенню стабільної стійкості енергетичного сектору та розширеному використанню відновлюваних джерел енергії, зокрема вітру, сонця, біомаси, гідроенергії та «зеленого» водню.

Окрім цього, сторони окремо обговорювали питання інтеграції українського та європейського енергетичних ринків, зокрема завершення синхронізації української енергетичної системи з європейською ENTSO-E. 

Німеччина зацікавлена у підтримці комунікації з ENTSO-E щодо перспектив збільшення обсягів комерційного обміну електроенергією між Україною та європейськими країнами. Ба більше, міжнародні партнери висловили зацікавленість в участі у роботі Третього Німецько-українського енергетичного дня, який відбудеться у Берліні 25 жовтня. Під час заходу планується обговорення питань розвитку державно-приватного партнерства  обох країн у різних галузях енергетики.

Нагадаємо, що раніше у Міністерстві енергетики повідомлялось про можливі наслідки для України через російських загарбників. Тоді Міністр енергетики Герман Галущенко сказав, що  військові російської армії можуть створити умови для ядерного інциденту після деокупації запорізької атомної електростанції.

Також очільник Міненерго звернув увагу партнерів на ситуацію довкола окупованої росіянами Запорізької АЕС, яка є доволі напруженою та  становить потенційну загрозу для ядерної безпеки не тільки України, але і всього європейського континенту. 

Міністр енергетики констатував, що на сьогодні практично не існує міжнародного досвіду і протоколів відновлення роботи АЕС після збройних конфліктів, тому ситуація на ЗАЕС є унікальною і потребує особливої уваги.

Мої відео