Добробут громад Харківщини зростатиме разом із розширенням площ видобутку власного газу

Добробут громад Харківщини зростатиме разом із розширенням площ видобутку власного газу
113572 ПЕРЕГЛЯДІВ

На Полтавщині проходить нарада під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Участь у заході беруть голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, члени Уряду, представники місцевих органів влади, фахівці у сфері газовидобування. На порядку денному питання реалізації Концепції розвитку газовидобувної галузі України.

Присутні детально обговорюють проблемні питання виконання Концепції, видачу спеціальних дозволів на користування надрами, а також перспективи впровадження інвестиційної програми ПАТ «Укргазвидобування», спрямованої на нарощення видобутку природного газу.

Йдеться про курс компанії на заміщення імпортного газу українським: вже було зупинене падіння видобутку і перейдено до нарощення добування. Плюс 500 млн м куб за 10 місяців 2017 року до 2016 року. До 2020 року «Укргазвидобування» має намір наростити власне видобування до 20 млрд м куб газу, що буде основою енергонезалежності держави.

Важливим чинником та запорукою успішної вітчизняної видобувної діяльності є новації у законодавстві, якими передбачається зарахування частки рентної плати до місцевих бюджетів, що має заохочувати владу та громади до ефективного діалогу при вирішенні питань видобутку. Беручи за основу приклад Харківщини, Сергій Чернов проаналізував вигоди, які матиме область, як ключовий регіон у сфері газовидобування:

«Відповідно до ухвалених нормативно-правових актів, з 1 січня 2018 року місцеві бюджети отримуватимуть 5% рентної плати за видобуток нафти і газу. Тож, доходи громад Харківщини, згідно із законом про децентралізацію ренти, зростатимуть пропорційно з видобутком. У 2018 році Харківщина щонайменше отримає 465 млн грн ренти, до 2020 року показник річних надходжень зросте на 120 млн грн і сягне 570 млн грн».

За словами Сергія Чернова, в області дві третини районів задіяні у сфері газовидобування. Оскільки 5% ренти пропорційно розподілятимуться між базовим, районним та обласним бюджетами, то стимули щодо розширення видобутку мають і сільські, і районні, й обласні рівні влади.

Голова Харківської обласної ради підкреслив, що серед органів місцевого самоврядування роз’яснювальна робота проводилась заздалегідь: за участі представників 18 районів, які отримуватимуть ренту, фахівці обласної ради провели 4 кущових семінари, де обговорювалися нюанси та можливості використання рентної плати.

Також в межах зборів Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, що відбулися 2 листопада, очільники місцевих рад підтримали Сергія Чернова у необхідності займати державницьку позицію у співпраці з «Укргазвидобуванням», дбаючи тим самим про добробут краю та енергонезалежність всієї держави.

Адже 465 млн грн рентної плати для Харківщини у 2018-му - це 450 автомобілів швидкої допомоги або 3100 дитячих чи спортивних майданчиків, або 89 км відремонтованих доріг, чи 78 000 нових вікон у закладах освіти, медицини, культури, або ж 300 шкільних комп’ютерних класів.

Теги: рента, гройсман, чернов, український газ, енергонезалежність

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео