Тарифи на енергоносії для населення України в 2021 році

Тарифи на енергоносії для населення України в 2021 році
14803 ПЕРЕГЛЯДІВ

З настанням нового 2021 року почало відбуватися нововведення на державному рівні. Зокрема, українці отримали платіжки з новими цінами на газ, світло, холодну воду. І відверто, були приголомшені тарифами на комунальні послуги. Водночас наприкінці грудня 2020 року Кабінет міністрів України затвердив тарифи на електроенергію. В постанові йдеться про те, що до 31 березня 2021 року ціна для побутових споживачів становитиме 1,68 грн/кВт-год. В січні вартість газу для населення становила 9, 89573 грн за кубічний метр. Наразі КМУ вніс зміни до постанови. Тож газопостачальна компанія "Нафтогаз Україна" повідомила і затвердила нову ціну на газ в лютому та до кінця карантину в розмірі 6,86 грн. Також тарифи на постачання гарячої води помітно піднялися. За даними Державної служби статистики України, за кубометр гарячої води із ПДВ до 99,8 грн. Тобто тарифи збільшилися на 16,1 %. А от середня вартість холодної води по всій Україні становить 23,6 грн. за кубометр без ПДВ.

Додамо, що Державна служба статистики України на своїй офіційній сторінці надає інформацію щодо індексу споживчих цін на товари в минулому році. За даними наприкінці грудня 2020 року індекс споживчих цін становив 100,9 %, продукти харчування та безалкогольні напої - 101,7%. Найбільше спостерігаємо збільшення індексу споживчих цін на яйця - 116,1 % та на овочі 108,3%. Індекс алкогольних напоїв та тютюнових виробів збільшився до 100,5%, одяг та взуття -95,4%, житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива -100,1%, предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла -99,5%, охорона здоров'я -100,4%, транспорт - 100,7%,зв'язок -100,1%,відпочинок і культура - 100,2 %, освіта -100%,ресторани та готелі - 100,4%,різні товари та послуги - 103,2%.

Водночас згідно з постановою Кабінету міністрів України від 29 березня 2020 року було спрогнозовано, що на кінець 2021 року показник інфляції становитиме 7,3%, середній показник прогнозується на рівні 8,1%. Проте, Світовий банк заявляє, що рівень інфляції в Україні у 2021 році становитиме 5%. Національний банк України дає свої прогнози щодо інфляції й прогнозує, що середньорічний показник становитиме 5,8%. Індекс споживчих цін до попереднього року, у 2021 році становитиме 107,9 %.
Зокрема, Таращанська міська рада V III скликання винесла ініціативу питання щодо зменшення тарифів на енергоносії. Засідання III -ї позачергової сесії відбулося 18 січня, участь у ній взяли 21 депутат. Депутати Таращанський міської ради ухвалили звернення до президента України Володимира Зеленського, прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, голови ВРУ Дмитра Разумкова. У звернені мовилося, що громадяни України стурбовані ситуацією підвищення цін на комунальні послуги та транспортування газу. Міський голова Таращанської міської ради Михайло Кривошеєв на засіданні сесії наголосив, що потрібно відстоювати інтереси населення. За його словами, ціни, ухвалені центральною владою, високі та не по кишені українським громадянам. Він вважає, що на сьогодні першочерговим завданням є відстоювання позиції щодо зменшення тарифів на користь населення.
Відтак, депутати Таращанської міської ради підтримали звернення та направили його до Центральних органів влади.
Додамо, що в документі було висловлено категоричний протест депутатів міської влади щодо зростання у 2021 році комунальних тарифів. Також вони зазначили, що вимагають від КМУ зменшення цін на природний газ та соціальний захист населення в умовах підвищення комунальних послугів.

Зокрема, 9 лютого на своєму Telegram-каналі прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що уряд закріпив офіційно положення про те, що тарифи на гарячу воду та тепло не підвищуватимуть до кінця опалювального сезону. Адже, за словами прем'єр-міністра, влада турбується про захист добробуту українців.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео