Новий закон посилює відповідальність за незаконне будівництво

Новий закон посилює відповідальність за незаконне будівництво
190760 ПЕРЕГЛЯДІВ

В Україні посилюється рівень відповідальності держорганів будівельного контролю за порушення, допущені при наданні дозвільних документів забудовнику. Закон №1817-VIII від 17 січня поточного року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» наразі підписав Президент України.
Діюче законодавство допускало можливість недобросовісним забудовникам користуватися його недосконалістю. При цьому мали місце випадки, коли свідомо занижувалась категорія складності будівництва. Дозвільні документи видавалися за спрощеним декларативним принципом. Державний архітектурно-будівельний контроль зобов'язаний був для реєстрації декларативних документів перевіряти не їх зміст, а лише повноту вказаних в документах даних.
Відтак, порушення виявлялись лише тоді, коли будівництво об'єкту було закінчене.
Після набрання чинності новим законом будівництво житлових та торговельно-розважальних комплексів, а також багатоповерхових будинків здійснюватиметься лише після перевірки повного пакету документів, наданого забудовником. А проведення експертизи будівництва зробить неможливими наміри економити на таких параметрах, як якість чи безпека об'єктів.
Про внесення зміни до проекту будівництва забудовник зобов'язаний повідомити державний орган на протязі трьох днів. В іншому випадку будівельні роботи призупиняються до визначення законності внесених змін.
З метою стимулювання дотримання законодавства у сфері будівництва підвищені розміри санкцій за його порушення.
Чинності Закон набирає через чотири місяці з моменту його опублікування, а абзац сьомий підпункту 2 пункту 7 розділу 1 діятиме ще до 1 січня 2019 року. Згідно з даними, розміщеними на сайті Верховної Ради України, першу офіційну публікацію закону здійснила газета «Голос України» 10 лютого поточного року.


Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео