НБУ у 2019 році покращить протидію “відмиванню” доходів

НБУ у 2019 році покращить протидію “відмиванню” доходів
167468 ПЕРЕГЛЯДІВ

Національний банк України з 1 січня 2019 року планує підвищити увагу до системи фінансового моніторингу банків. Це стане можливим після погодження Парламентом законодавчої ініціативи Кабміну. Мова йде про поправки до закону про “відмивання” доходів.  Про це повідомляє прес-служба НБУ із посиланням на першого заступника голови Нацбанку Катерину Рожкову.

Ми сподіваємося, що в 2019 році ВРУ прийме новий закон щодо попередження та протидії легалізації доходів. Він передбачає суттєві зміни, які ми спільно з банківським співтовариством повинні обробити задля кращого контролювання фіноперацій та забезпечення їхньої прозорості. Таким чином, в наступному році в планах Нацбанку діагностика систем фінмоніторингу банків, аби зарадити їх використанню для незаконних фінансових трансакцій, - пояснила заступниця.

Як повідомлялось раніше, у листопаді цього року НБУ оштрафував “Укрсоцбанк” на 30,45 млн грн за видачу більш ніж 1 млрд грн готівки без перевірки клієнтів, а “Місто Банк” - на 4,227 млн грн за ризикову діяльність у сфері фінмоніторингу у сфері клієнтських операцій.

Крім того, у лютому цього року фінансовий регулятор оштрафував “ТАСкомбанк” на 6,08 млн грн за виявлення ризикованих дій у сфері фінансового моніторингу.

Теги: НБУ,Кабмін,ВРУ,Нацбанк,відмивання доходів,Укрсоцбанк
Мої відео