Фальшива зарплатня: як відрізнити справжню купюру від підробки

Фальшива зарплатня: як відрізнити справжню купюру від підробки
15404 ПЕРЕГЛЯДІВ

Для підробок та тіньової економіки цей рік не став винятковим. В Україні останнім часом набули популярності підробка купюр номіналом 200 та 500 гривень.

Українська гривня має 17 ступенів захисту, проте підробники кожного разу намагаються обійти перевірки та вивести фальшиві банкноти на новий рівень.

Такі купюри друкуються струменевим струмом та імітують ультрафіолетовий захист. Пропозиції щодо купівлі поширені в соціальних мережах, де продавці відкрито заявляють, що такі гроші приймають термінали та касові апарати.

Потрапляють до нас в країні такі фальшивки різними шляхами:

· з-за кордону під виглядом товару великих партій;

· невелика кількість відсилається поштою та бандеролями через автобуси;

Найчастіше такі гроші можна отримати на :

1. Стихійні ринки та маленькі магазини;

2. Масові ярмарки та фестивалі – найкраще місце для розплати готівкою;

3. Рідше – обмінники та банкомати.

Щоб захистити себе від підробок та розпізнати справжню купюру, насамперед потрібно:

· Розплачуватись карткою в місцях, де найбільша загроза маніпуляцій;

· Одразу на місці перевіряти купюру спеціальним апаратом;

· Звертати увагу на: водяні знаки, приховані зображення, наскрізні елементи, фарбу, стрічки та мікротексти;

· Фальшиві водяні знаки відрізняються чіткими контурами та непросвітленими частинами;

· Рельєфний текст в підроблених купюрах зазвичай вдавлюється або видавлюють сам папір;

· Орловський друк на підробках мають розриви

· Справжня купюра завжди рельєфна та легко перевіряється на дотик;

· Мікропечатку на справжній купюрі добре видно при освітленні, на фальшивках вона спотворена;

· Під ультрафіолетом банкнота стає безбарвною - це підробка;

· При виявлених таких купюрах одразу телефонувати в поліцію та максимально точно вказати та описати людину, яка давала вам цю банкноту;

Українська гривня є однією з найкрасивіших валют у світі. Перші банкноти були надруковані в Канаді – це 1, 2, 5, 10 та 20 гривень.

Також нещодавно Служба безпеки України затримала в Києві групу осіб, які друкували фальшиві долари. Понад 25 тисяч підробок була виявлена правоохоронцями, а також зброя, обладнання та гроші за покупку. За виготовлення та розповсюдження несправжніх грошей загрожує до 12 років позбавлення свободи.

Звертайте увагу на свої купюри при отриманні здачі та в разі обману телефонуйте до поліції – такі прості дії зменшать кількість злочинів та розповсюдження несправжніх монет.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео