Фінансова зброя Китаю проти США наносить удар світовій екології

Фінансова зброя Китаю проти США наносить удар світовій екології
19903 ПЕРЕГЛЯДІВ

Китай вкотре ігнорує власну риторику щодо проблеми світової екології, а його політика щодо видобутку біткойнів призведе до кліматичної катастрофи набагато раніше, ніж прогнозовано.

Про це заявив науковий журнал Nature Communications. Згідно з останніми дослідженнями американських та китайських університетів, Китай найближчим часом може перевищити допустиму норму викидів парникових газів внаслідок видобутку біткойну.

У Китаї здійснюється близько 75% світового видобутку криптовалюти завдяки дешевій електроенергії та відносно легкому доступу до виробників спеціального обладнання для майнінгу. Попри те, що в результаті вуглецевий слід вже досяг розміру одного з найбільших міст країни, Китай не збирається зупинятися. Хоча влада планує досягти піку викидів вуглецевого газу лише у 2030 році, без відповідних втручань операції з біткойном можуть підірвати усі зусилля стосовно скорочення викидів та погіршать стан світової екології набагато швидше.

Майнінг, процес видобутку криптовалюти, використовує величезну кількість електроенергії: усього на рік витрачається близько 128,84 терават-годин, що більше, ніж споживання електроенергії в Україні загалом. Стрімке зростання споживання Китаєм дешевої енергії та пов'язані з ним викиди вуглецю в атмосферу вже підривають глобальні зусилля щодо запобігання екологічній катастрофам: так, споживання енергії криптовалютою до 2024 року перевищить загальне енергоспоживання Італії або Саудівської Аравії.

Один з регіонів Китаю, Внутрішня Монголія, планує до кінця квітня повністю заборонити нові проєкти з видобутку біткойнів та закрити криптоферми, що вже існують, щоб скоротити споживання енергії. Хоча Пекін заохочує таку ініціативу, масштаби майнінгу залишаються сталими. Дії Китаю, за словами американського мільярдера та засновника платіжної системи PayPal Пітера Тіля, можна пояснити лише тим, що влада розглядає біткойн як фінансову зброю проти США, яка здатна послабити долар.

Автор: Юлія Заєць

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео