Доходи Держбюджету від акцизів на ТВЕН за 3 місяці 2021 року перевищили весь попередній рік

Доходи Держбюджету від акцизів на ТВЕН за 3 місяці 2021 року перевищили весь попередній рік
49660 ПЕРЕГЛЯДІВ

У 2020 році за ініціативи народного депутата України Данила Гетманцева Верховна Рада України ухвалила закон №466-IX. Цей Закон гармонізував акциз на тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) та сигарили із акцизом на сигарети з 1 січня 2021 р. Своє рішення парламентарі аргументували тим, що усі тютюнові вироби є шкідливими, тому немає жодних підстав оподатковувати окремі тютюнові вироби за нижчими ставками ніж інші.

Данило Гетманцев у facebook публікації зазначає, що за перші 3 місяці 2021 року доходи Держбюджету від акцизів на ТВЕН становлять понад 1,7 млрд грн. Таким чином завдяки ефективному рішенню Парламенту за січень-березень 2021 року Держбюджет отримав доходів від акцизів на ТВЕН як за весь 2020 р., які становили 1,7 млрд грн (дані ДПС), проте попереду ще 9 місяців додаткових надходжень.

Норми, запропоновані Данилом Гетманцевим, були підтримані антитютюновою громадськістю України, та фахівцями Європейського бюро ВООЗ. Підвищення акцизів на тютюнові вироби є ефективним інструментом зменшення споживання та зниження цінової доступності шкідливої продукції для дітей та молоді й разом з цим забезпечує додаткові надходження Держбюджету. ВООЗ однозначно заявляє, що ТВЕН не є засобом відмови від куріння та містить тютюн, споживання якого у будь-якій формі є токсичним для людини.


Не обійшлося без спроб відкотити акциз на ТВЕН назад. Під час розгляду законопроєкту №4065 була внесена поправка №175, яка передбачала зниження на 30% прийнятого акцизу, що призвело б до зменшення доходів Держбюджету у 2021 році на 3 млрд грн. Завдяки позиції та роз’ясненням народного депутата України Лади Булах, парламентарі відхили поправку щодо зниження акцизу на ТВЕН чим забезпечили надходження до Держбюджету. Додатковим аргументом був і той факт, що ТВЕН досі не заборонений до продажу дітям (особам до 18 років).

За розрахунками дослідження Київської школи економіки завдяки рішенню про гармонізацію акцизів на ТВЕН Держбюджет у 2021 році отримає 7 млрд грн, а у 2022 – близько 10 млрд грн.

Міністерство фінансів сформувало Держбюджет на 2021 р. з очікуваними надходженнями у розмірі 5,1 млрд грн від усіх ввезених із закордону тютюнових виробів (куди входять ТВЕН) та рідин до електронних сигарет. Всього за перші 3 місяці січень-березень 2021 р. Державна казначейська служба України звітує про надходження до Держбюджету 2,7 млрд грн (52% доходів від запланованого на рік) за цією статтею доходів.Разом з цим різкого стрибка ціни на ТВЕН не відбулося. Вартість пачки з 20-ти ТВЕН, яка у 2020 році коштувала 55 грн зараз зросла до 60 грн, що є близьким до рівня інфляції.Дмитро Купира, фахівець у роботі з державними органами ГО “ЖИТТЯ”.

Теги: Гетьманцев, акцизи, закон №466-IX ,ТВЕНИ,правка Арахамії

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео