Відновлення права на гідне пенсійне забезпечення

Відновлення права на гідне пенсійне забезпечення
381532 ПЕРЕГЛЯДІВ

Професія медичного працівника – це шляхетне покликання, відповідальність за яке, під силу не кожній людині. Немає справи благороднішої, ніж робота медиків, що підтримують наше здоров’я та, рятують найцінніше –життя.

Однак, Держава не завжди в повній мірі оцінює роботу своїх громадян, порушуючи цим їх права та гарантії. Тому, на допомогу завжди приходять фахівці центрів безоплатної правової допомоги.


Так, наприкінці осені минулого року, до відділу «Чернігівське бюро правової допомоги» Бердянського місцевого центру звернулася пані Наталя, з питання призначення пенсії за вислугу років як працівнику охорони здоров’я.

Суть питання полягала в тому, що з 1991 року пані Наталя працювала в Чернігівській центральній районній лікарні, а також в Чернігівській районній санітарно-епідеміологічній станції Запорізької області на посадах, які належать до посад працівників охорони здоров’я, що в подальшому надає право на призначення пенсії за вислугу років.

Таким чином, маючи майже 33 роки страхового стажу та 27 років 11 місяців 6 днів спеціального стажу роботи, пані Наталя, з метою реалізації свого права на пенсійне забезпечення, звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області із заявою про призначення пенсії за вислугу років, як працівнику охорони здоров’я. Але, їй було відмовлено у призначенні даного виду пенсії, оскільки відповідно до статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та рішення Конституційного Суду України від 04.06.2019 року № 2-р/2019, право на пенсію за вислугу років мають працівники закладів охорони здоров’я незалежно від віку, за наявності вислуги років у період до 11.10.2017 року не менше 26 років 6 місяців. Натомість, спеціальний стаж пані Наталі на вищезазначену дату складає 25 років 11 місяців 17 днів.

Тому, для надання пані Наталі безоплатної правової допомоги, Бердянським місцевим центром було призначено начальника відділу «Чернігівське бюро правової допомоги» – Олену Пушкарь.

Вивчивши суть питання, поспілкувавшись із представниками Профспілки працівників охорони здоров’я України та маючи всі відповідні документи, Олена Пушкарь склала та спрямувала до Запорізького окружного адміністративного суду позовну заяву про визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про відмову у призначенні пенсії та зобов’язати призначити як працівнику охорони здоров’я пенсію за вислугу років, з дати звернення за призначенням пенсії.

Право особи на отримання пенсії як складова частина права на соціальний захист є її конституційним правом, яке гарантується міжнародними зобов’язаннями України.

Неправильне трактування Пенсійним фондом України положень, зазначених в Законі України «Про пенсійне забезпечення» та у рішенні Конституційного Суду України від 04.06.2019 року № 2-р/2019, не може бути підставою порушенню прав громадян » – зазначає Олена Пушкарь.У зв’язку з тим, що справа, відповідно до ухвали Запорізького окружного адміністративного суду, підлягала розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, то центром не надавалося представництво. Однак, начальником відділу «Чернігівське бюро правової допомоги» – Оленою Пушкарь, протягом всього часу розгляду справи у суді, здійснювався правовий супровід пані Наталі.

Завдяки вчасно наданій правовій допомозі було відновлено право пані Наталі на пенсійне забезпечення, а саме – призначено пенсію за вислугу років як працівнику охорони здоров’я.

Посилання на рішення Запорізького окружного адміністративного суду https://reyestr.court.gov.ua/Review/94729365

Теги: позитивний кейс,Правова допомога,пенсія,пенсійне забезпечення

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео