Сергій Савчук: Енергонезалежне селище в Німеччині - успішний приклад використання відновлюваних джер

Сергій Савчук: Енергонезалежне селище в Німеччині - успішний приклад використання відновлюваних джер
137511 ПЕРЕГЛЯДІВ

12 жовтня у Німеччині українська делегація на чолі з Головою Держенергоефективності Сергієм Савчуком відвідала німецьке селище Фельдхайм, що на 100% перейшло на відновлювані джерела енергії та стало енергонезалежним.

У селищі спільними зусиллями компанії-інвестора «Energiequelle GmbH», сільськогосподарського кооперативу «Feldheime.G.», муніципалітету міста Троєнбрітцен та жителів Фельдхайму впроваджено цілий комплекс об’єктів на «чистих» джерелах енергії.

Один з таких «зелених» об’єктів, що вражає своїми масштабами, - це вітроелектростанція потужністю 123 МВт. Станція з 55 вітроустановками виробляє 250 млн кВт*год електроенергії у рік.

Електроенергію також генерує сонячна електростанція. Її потужність – 2,25 МВт. Майже тисяча сонячних модулів виробляє щорічно 2 748 МВт*год електроенергії, чого достатньо для 600 домогосподарств.

Для забезпечення сталої роботи мережі та підтримки її частоти встановлено навіть електроакумулюючустанцію потужністю 10 МВт.

Також у селищі працює біогазова установка потужністю 526 кВт. У якості біомаси використовуються відходи тваринництва, силос кукурудзи та інших злакових культур. У результаті така установка забезпечує мешканців селища як тепловою, так і електричною енергією.

На додачу до біогазової станції є ще й твердопаливна котельня на деревній трісці. Вона працює в основному взимку, як додаткове джерело тепла. Завдяки цьому домогосподарства мають цілодобове гаряче водопостачання та опалення.

Більше того, інвестор, місцева влада та мешканці подбали не лише про встановлення «зелених» об’єктів, а й формування власних тепло- та електромереж.

Як відзначив пан Капперт, представник громади селища, цей проект повного переходу на відновлювані джерела енергії став можливим лише завдяки об’єднанню зусиль інвестора, муніципалітету та жителів. «В основі нашої співпраці була одностайність. Активними співучасниками проекту стали власне мешканці селища», - додав пан Капперт.

Задоволення реалізованим проектом висловив і представник компанії «Energiequelle GmbH» МіхаельРашенман. Компанія відома численними встановленими вітроустановками у Німеччині та Франції, сонячними станціями в Іспанії.

У свою чергу, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук запросив представників компанії реалізовувати проекти в Україні, де впродовж останніх кількох років удосконалено законодавче поле, створено сприятливі інвестиційні умови та наявний величезний ресурсний потенціал.

Сергій Савчук також провів переговори з Міхаелем Кнапе, мером міста Троєнбрітцен, до складу якого входить Фельдхайм, та запросив його презентувати досвід енергонезалежного Фельдхайму на IXМіжнародному інвестиційному бізнес-форумі «Відновлювана енергетика та енергоефективність у промисловості», що організовує Держенергоефективності 23 листопада цього року у Києві.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео